Keskiyö

naattimaatti

Näkyisikö minulle mitään uusia tuulia ja muutoksia elämään, jotain uusia juttuja? Tuntuu niin väsyttävän yksinäiseltäkin.

6

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keskiyö

      Hei vaan
      näen sellaisia tuulahduksia että sinä ryhdistäydyt ja lopetat itsesäälissä , mikä ei vie sinua mihinkään :-)
      ihan oikeasti, olet parempi ja arvokkaampi, kuin päivittäin kuulet sanottavan.

      toki on kateellisia ihmisiä, sellainen on naapurustossasi aivan lähellä oveasi.
      siellä mietitään miten voisi tehdä pientä kiusaa ja kiillottaa omaa kruunua....

      sinä voisit vaikka käydä jo läpi syksyisiä vaatteitasi ja laittaa kaiken kuntoon ajoissa. sinulla on nimittäin mukavaa menoa sitten, kun ilta pimenee ja pidentyy. sinulle tulee kutsu, johon etsit kuumeisesti päällepantavaa!
      lue hyvä kirja ja koita jaksaa, terveytesi on sillälailla kunnossa, että voit ampaista vaikka kuuhun.

    • naattimaatti

      Naapurustossa lähellä oleva kateellinen henkilö on kai mies, liikunnallinen ja alkoholiin ja riitaisuuksiin taipuvainen? Yritän pitää etäisyyttä siihen.

      Mihinkähän tuo kutsu mahtaa liittyä tai ketä minut sinne kutsuupi? Liittyykö johonkin tiettyyn asiaan tai alueeseen ... kenen seurassa, tai minkälaisessa seurassa sinne menen? Vai onko ne treffit jonkun tietyn yhden henkilön taholta jai hänkö minut jonnekin pyytää?

      Kukaan ei päivittäin, eikä koskaan sano minua vähäarvoiseksi. Äitini on ainut, jonka taholta tunnen itseni silmissään arvottomaksi. En muiden. Mielestäni hän ei oikeasti tunne kuka minä olen. Hän ei vaan tunne aikä varsinkaan arvosta sitä aluetta jota itse ihmisessä arvostan, ja itsessäni. Olemme kuin yö ja päivä. Yritämme kohdata, mutta emme mielestäni koskaan oikeasti todella kohtaa.

    • Hei
      aivan, se on tuo naapurisi joka on hieman katkera ja kitkerä.

      olisikohan jotkut päivät, niinkuin vuosipäivät, jonkun ihmisen tai seuran tai siihen suuntaan. siellä on isot kahvikekkerit ja puheensorinaa....
      ja joku pitää puheen.

      minä näin sinut allapäin ja se johtui aivan lähiperheestäsi. siinä on jokin solmu, mikä olisi hieno saada aukaistua.
      tuo kuvaamasi kohtaaminen äidin kanssa on niin yleistä nykyään, kuulen siitä usein. harmi että vanhemmat aikuiset voivat olla niin kovapäisiä ja että he hyväksyvät vain yhden totuuden - joka sattuu olemaan se heidän omansa.
      siihen ei kai voi tehdä mitään........ huokaista vain.

      • Keskiyö

        Tuli väärä nimimerkki tuohon, se on sähköpostistani.
        minä se kirjoitin, Keskiyö :-)


    • naattimaatti

      Olen välttänyt juhlia kuin ruttoa, mutta tuli mieleen että eräs ihka uusin tuttavuus (mies) täyttää syksyllä 50 ja se saattaisi kutsua minut, vaikkei oikeastaan edes tunneta. Ja jos minulla oisi vaatteita ni saattaisin jopa mennä, ihan vaan ajan kuluksi heittääkseni itseni elämään mukaan. Tuntemattomien ihmisten juhliinkin ;0)
      Oikeastaan en tiedä tällä hetkellä ketään joka olisi niin tärkeä ja erikoinen, että liikauttaisin takamustani.

    • Keskiyö

      No enkös minä nähnyt tuon jo heti alussa?
      sinun takamuksesi ei liikahtele ja siinä se vastaus yksinäsyyteesi!

      nouse ylös, henkisesti ja fyysisesti. ja kyllä sinä juhliin menet.
      sinulla on nyt aikaa hommata ne vaatteet, ja niitä käytetään enemmän kuin yhden kerran :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1094
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      619
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      606
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      68
      567
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      95
      552
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      49
      510
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe