tätä mieltä minä oon aina oon käyttäny noita samoja numeroita mitkä mulla on tossa lapussa enkä ikinä voittanu mitään. minusta tuntuu että veikkaus etukäteen valitsee kuka voittaa. varmaan vaikka ton 10 milj. euroa lottoon työntäs niin ei varmaan osu voitta kohalleen.
raha menee rahan luokse niin ainakin sanotaan.
lotto=kusetusta
8
237
Vastaukset
- LKJHii
mä en pelaa ollenka lottoa täällä, tein just virosse tili nyt pelan sielä. Koska tos viro lotttossa voita enemän kun täälää suomen lottossa, koko peli tulee siellä täys online. Et uskonnut että see lotto täälä voi olla tällaine kusetusta. muutama satoja euroja pelanuut lottossa ja maksimi voitto ollut joku 20e.
- Tervetuloa Toistekin
Ensi viikollahan kuulemma ruudukon hinta nousee (hölmölän patenttiratkaisu, kysyntä vähenee -> hintaa nostetaan..!) -- onko paljon parempaa tilaisuutta ihmisille ottaa kantaa asiaan. . . . Joko jatkamalla entiseen malliin toivepullikkaa konetta vastaan -- tai sitten katsomalla onko homma oikeasti kannattanut ja tekemällä sen jälkeen RATKAISUT.
Näin loppuvinkkinä -- pankaapa fiksut muuten merkille aina kun näette Veikkauksen unelmatehdasta julkisuudessa, juttua lehdissä yms..! Mistähän se kertonee..? ;-) Ei se mitään kusetusta ole. Todenäköisyydet on vaan erittäin pienet.
Yksi ruudukko ilman lisäpeliä.
todennäköisyys, että et voita 7 oikein 99,9999935%
Todenäköisyys, että et voita mitään 98,8%- Salaliittoa kaikki
Mutta sanopa näille hörhöille jotain todennäköisyydestä, ei onnistu, salaliittoteoria on vahvempi.
- tuttuikrravatuttu
Selittäkää miten se voitto useimiten menee veikkaustoimiston johtoportaan ja valvojien tutuille 1 /10 vähemmän tutuille.
- jsuuo
Jos pystyt todistamaan väitteesi, tee hyvä mies rikosilmoitus.
- a2gnf
lotto on uskomaton rahasampo...10 miljonaan potti koostui pääosin LUNASTAMOTTOMISTA voitosta eikä edellisen kierroksen ylijäämistä...mitähän vuositasolla nettoavat..."veikkaisin" lähemmäs 100-200 miljoonaa
- jhut
Saako tyhmiä sakottaa , tässä teille sakkoa 20 senttiä riviltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462