Fortune Grand hotelli (aurinkomatkat),kerropa!

Bur Dubaihin

Millainen hotelli on ja onko kukaan lähdössä ko. hotelliin 16.10 sunnuntaina klo 8.30?

Taitaa olla mulla 4. kerta Dubaihin.... :)

11

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miettiivielä

      No minkäslainen hotelli oli ?

      • nain on

        ok.hyva palvelu,uimaallas ok mut vahan aurinkotuoleja joten ennen kymmenta altaalle.apartomentokset huonoja siina mieles ettei saa alkoholia vain hotellin sis.olevissa ravintolois ja pubeis muttei missaan apartomentoksissa taalla.


    • miettiivieläkin

      Olikos huoneessa kahvinkeitto mahdollisuus? Keitin taikka suodatinsuppilo??

    • vielä vastausta

      vedenkeitin,ei kahvinkeitintä,ei suodatinsuppiloo tai tiskiharjaa ainettakaan.pesukone,leivänpaahdin on.

    • miettiivielä

      Oliko kuljetusta rannalle? Jos ei, niin paljonko taksi maksoi? Minkä nimiselle rannalle kannattaa mennä?

      Jos jaksat niin kerroppa vielä hiukan siitä huoneistohotellista ja lähistöllä olevista kaupoista ja muista palveluista. Esim minkälaisia hyviä ruokapaikkoja löytyi lähistöltä ?

    • tosi on

      ei kuljetusta.taksi halpa n. 6 km yleinen ranta 20 DHS eli n. 4e mut alle 8e muistaakseni.Lähikauppa n.100m ja edullinen,puolet suomen hinnoista jos haluut kokata huoneessa.Open Beach ja Jumeirah beach johon muistaakseni muodollinen 1e maksu per hlö.Kaikki ruokapaikat halpoja jotka ei hotellin sisällä, esim. ostoskeskuksien sis. olevat, pakistanilaiset,intialaiset yms. macdonalds melkein suomen hinnoi mul al sordos hotellin oikeal puolel n. 30m on tosi edullinen ruokapaikka esim. 4 kanapalaa,ranskikset,sämpylä ja kokis yht. 15 dirhamia eli 3 ekeä klo 1pm to 7 pm.Yms. hyvä oli fish and chips kastikkeineen 24 dirhamia eli n. 5 ekeä. kaikki ruokapaikat halpoja,usko se.Kauppoja piisaa joka puolella ja halpis ostri Lamzy Plaza,jonne taksilla n. 15 dirhamia jossa ylimmässä kerrokses ns. anttila/tarjoustalo jos kaikki halpaa mut ei merkkituotteita joita löytyy alemmis kerroksis. Karama-ostosalueella tinkaamalla kaikki siis piraattituotteita eli 50-70%tinkaamisvara härskisti.Mä lähen kolmatta kertaa huomen kaverin kaa. Tuu moikkaan York International-hotlan pubiin, tunnistat antennipiposta ni voin neuvoa lisää.


      Hyvää lomaa kaikille! Dubai on paras!

      • mummeli

        Openbeach on ilmainen. Lähinnä keskustaa.


    • miettiivielä

      Kiitos =)

    • harkinnassa

      Onkos noissa Fortune Grandin huoneistoissa parvekkeita?

    • näin on

      on. vaatimaton.ei kalusteita eli pelkkä ns. tuuletusparveke,eli ei iloa muuten.

      • harkinnassa

        Ok. Kiitoksia tiedosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2108
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1766
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      784
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      502
    Aihe