Terve kaikille!
Niin sellaista kysyisin,että kuinka saan jenkkakahvat pois?
Onko siihen olemassa jonkinlaisia liikkeitä joita voin tehdä kotona?
Entä auttaako lenkkeily?
En ole ylipainoinen,vaan 180 cm pitkä poika ja painan 70 kg.
Minulla on hiukan vatsaa,mutta vain vähän.
Eli olisi tarkoitus saada läskiä pois vatsan ja alaselän alueelta.
Kiitos kaikille vastanneille!
Kuinka saan jenkkakahvat pois?
14
633
Vastaukset
- Uno on numero 1
Vähennä hiilaria ja lopeta kaljottelu.
Ootko sukua Uunolle? - oi kun fantastista
Zumbaamalla...voitaisiin zumpata läheikkin tai sisäkkäin? Pyllysilmä tuntuu ihanalle kikkelin ympärillä...kannattaa kokeilla..
- Piedgklhsykjtj
Harrastamalla edes jotain liikuntaa ja syömällä terveellisesti. Olet tosi hoikka ja painosi on melko alakanttiin ollaksesi ns.rasvaisessa kunnossa (ne jenkkakahvat) eli lihasmassasi on todella vähäinen ja rasvaa löytyy senkin edestä. Nyt ne herkut pois ruokavaliosta ja liikkumaan.
- Bojka
No en oo kyllä mikään narukaan sain lihaskuntotestissä 10,Mutta vartaloni on niin kummallinen,mulla on lihasta ja vähän läskiä,mutta silti mulla näkyy selvät jenkkakahvat.Eli jos takaapäin kattoo niin näkyy kun mulla olisi kaljamaha ja sitten taas kun edestä kattoo niin melkeen näkyy sixpack.Eli miten saan rasvan pois siitä lantioiden kohdasta eli jenkkakahvat poiis?
- Iutrewfjkkjhff
Rasvaa saa vähennettyä rasvaa polttamalla eli laihduttamalla rasvavarastoja.
- Aamuja vaan pellet!
Lihaskuntotestit on ihan iisit esimerkiksi intissä. Pitää melkoinen rapakunto olla jos ei täysiä saa.
- bojka
Mutta miten saan rasvan pois,eli miten saan jenkkakahvat pois!Lähteekö jenkat pois lenkkeilemällä ja selkälihasliikkeitä tehden?
- Iso pötsi
Jos sun geeneihis kuuluu jenkut, niin ei ne lähde kuin haudassa.
- itdhjdtkgrkjujftudh
Siihen on jo vastattu.
Väännetään rautalankaa: Rasva poistuu vain dieettaamalla. Eli vähentämällä kehon painoa ja mielellään tässä tapauksessa rasvasta vähentämällä. Rasva ei lähde kylkilihaksia tai vatsaa treenaamalla. Laita ruokavalio kuntoon ja treenaa.
Olet kyllä niin hoikka pituus-painosuhteeltasi, että on vaikea kuvitella tuohon runkoon mitään jenkkoja. Ettei olis mielikuvitusta?
- Bojka
Eli laitan ruokavaliosta herkut pois ja lisään kasviksia jne. ja lähen käymään lenkillä enemm?.Joo-o kyllä ne kahvat löytyy usko tai älä:)
- fitness77
Itsellä uinti tehoaa parhaiten jenkkakahvoihin ja vatsaan yleensäkin. 1 km uintia 3-4 kertaa viikossa niin vatsa kiinteytyy kummasti. Itse uskon paikalliseen rasvanpolttoon, siten että kun lihaksia rasittaa tasaisesti ympäri kehoa, niin aineenvaihdunta lisääntyy ja rasvan palaminen tehostuu. Tämän huomaa siitä että vaikka kuntopyörällä tekee saman verran tai jopa vähän enemmän treeniä kuin uidessa, niin vatsa ja kyljet eivät sillä tiivisty kuten uinnilla. Toinen hyvä tapa saada rasvaa pois äkkiä on tietenkin painoharjoittelu kaikille lihasryhmille. Tietenkin pitää muistaa kalorimäärät ja yleisestikin se mitä syö.
- ISOLAATTI
Kannattaa harkita kahvakuulaharjoittelua. Se on todellista rasvanpoltto treeniä! Toimii keskivartaloon erityisen hyvin
- LENKKIIIIIIII
LENKKILLE PERKELE
- ES(ari) Jonne
ES!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi842727On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole582634Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.702594Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä952551Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu892075Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl502012Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma1411866Joskus tulee niin
Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk521539Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?161476Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve351467