ABTULLAH

TAANTUMA

Mitä täälä poristhaan,huhu kertoo,että Kemhiin olis perustettu uusi vasthaanottokeskus,mihinhän tämä on noussu,kuuluu olevan 1500 asukhaale mitotettu.Sanova,että rahti ja jakeluautot tuot tavaraa myöhasheen ilthaan.Pitäskään minunki hakea sinne asuhmaan,eipä olekhan vielä palveluihin vaikeasti sairhaana törmänny.Kole jalkojakhaan lähtisin kontaten kathoon missä on tämä paikka.Varmasti lumilinnanrakentajia,niitähä tarvithaan.

7

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FWFWAFAGAGAG

      IME KYRSÄÄ HINURI

      • 100%hetero

        voi voi kun joku kysyy asialllista asiaa tulee taas noita seksuaalivähemmistön kommentteja menkää muille sivuille niine homminenne,poikkeus vahvistaa säännön kemi on ja tulee aina olemaan homojen mekka.


      • pybt5

        Sinäkö se hinkkaat sitä poppeliäsi siellä pusikossa ja seuraat naisia.


    • vasta ny oikken

      no mites sie tänne soumeen asti pääsit ilman jalkoja mutta et pysty kämään kysymässä kaupungilta että olisko tämmönen linnake rakennettu huomaamattasi.

      • ABTULLAH

        Hyvä toveri.Mie olen olt koko ikäin Suomen kansalainen ja syntynt Suomessa,mut mite lie siu kanssais.Kyllä liikunta esteiseksi voi tulla muutoinkin kun astumalla miinaan.Sikshää mie kysyin miss tää rantahotelli on jotta hakisin asumaan Suomalaisena palvelujen lähelle,saisin myös taksikyytit,joita ei nyt ole,vaikka minulle kuuluisi yksilöity vammaispalvelukyyti.


    • ????
    • 16

      Yks hyväpuoli niissä mamuissa on. Ne ei osaa suomea eikä ne kirijottele tänne.
      Taitavat olla jopa viksumpia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      83
      2716
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      58
      2634
    3. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      70
      2594
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      96
      2547
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      88
      2065
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      50
      2012
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      141
      1866
    8. Joskus tulee niin

      Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk
      Ikävä
      51
      1500
    9. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      33
      1459
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      16
      1456
    Aihe