Steroidinarkkarilla ylimielinen asenne

Pieni natu

http://www.youtube.com/watch?v=5UTURZJaWWw&feature=related

Kohdasta 6:54

Hän kertoo nauravansa "tyhmille kysymyksille" jos joku salilla uskaltautuu kyseenalaistamaan itsensämyrkyttämisen ja kemiallisen kehonrakennuksen ja huomauttaa negatiivisista terveysvaikutuksista.

Terveydellä ei ole väliä, vain sillä on että kuinka isoksi ja rumaksi se kroppa saadaan myrkyillä turpoamaan.

No roinaajahan tunnetusti välittää terveydestään vasta kun se on menetetty. Näitä esimerkkejä löytyy kyllä Suomestakin. Roinaaja"tietää"että juuri hänen terveyttään myrkyt eivät pilaa.

7

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdgdfggg

      Tdsiisus katoin tuota Markuksen reenikaveria mieheksi. Toppi paljasti.

      • Pieni natu

        vetänyt varmaan samat myrkyt kuin miehensäkin.


      • pullokaaate
        Pieni natu kirjoitti:

        vetänyt varmaan samat myrkyt kuin miehensäkin.

        Vähintään yhtäpaljo ku äijäkin. Harvinaisen komea nainen.


      • Tyypin joka pystyy
        pullokaaate kirjoitti:

        Vähintään yhtäpaljo ku äijäkin. Harvinaisen komea nainen.

        naimaan tuonnäköistä naista täytyy olla homo!


      • Pieni natu
        Tyypin joka pystyy kirjoitti:

        naimaan tuonnäköistä naista täytyy olla homo!

        Homokaan harvemmin haluaa steroidihirviötä vaan ihan normaalilla kropalla varustetun miehen.


    • ...mies

      Ei kai Markus enää kilpailekaan? Eikös viimeinen lavalle astuminen ollut vuonna 2009? Viimeisissä kisoissa näytti jo, että munuaisen kanssa lienee ongelmia kun ei saanut enää itseään kireäksi vaan oli armottoman nesteinen lavalla. Onko lienee edes pitänyt mitään seminaareja tai esiintymisiä vuoden -09 jälkeen?

      On se kyllä ihmeellistä, että joillakin ihmisillä ei ole minkäänlaista kykyä hahmottaa asioita pitemmällä tähtäimellä. Tosiaan, jos terveys ei kiinnosta, vaan se voidaan uhrata pelkästään isojen lihasten vuoksi, niin ei se tervettä ole, päästäkään. Kyllä pitäisi osata miettiä asioita muutaman vuodenkin päähän. Kun noita läheltä piti -tapauksia ja nuorena lähtöjä kuitenkin noissa ammattilaispiireissäkin on. Kiinnostaisi kyllä tietää, mikä on se vaikutin, joka saa ihmisen käyttäytymään tuolla tavalla, täysin omasta terveydestä piittaamatta.

      • Skyman Loco

        "On se kyllä ihmeellistä, että joillakin ihmisillä ei ole minkäänlaista kykyä hahmottaa asioita pitemmällä tähtäimellä."

        Osaksi on varmaan tuota hahmottamiskykyä, mutta suurempi syy lienee psyykkinen. Ei vaan kykene lopettamaan kun koko elämä perustuu steroideille. Paine on mieletön. Täysin vastaava tilanne narkkarin kanssa. Tietää, että tuhoaa itseään, mutta ei voi asialle mitään. Ihmettelenkin miksei näitä hormonimiehiä viedä hoitoon kuten narkkareita. Onko roinareille olemassa omia hoitoloita. Tuskinpa on, liian arka aihe. Ehkä osa päätyy vieroitusklinikalle, jos ne sinne otetaan, jotain roid ragea tai hermoromahduksia varmaan tulisi ensin olla, masennusta tms. Käyttö kun aloitetaan nuorena "kuolemattomana" ja steroidit tuovat elinvoimaa niin kyseessä lienee osaksi syynä myös tuon tulevaisuuden hahmottamisen kyvyttömyys, vaikka esimerkkejä steroideihin nuorena kuolleista tai sairastuneista löytyy yllin kyllin. Matarazokin haastattelussa kertoo tajunnensa tekevänsä itselleen suurta tuhoa, mutta paine käytää aineita oli kovempi kuin pelko.

        Jos elämä ei perustu täysin steroideille on selviytymismahdollisuudet paljon paremmat, kuten vaikka Yates ja Wheeler, vaikka lajin parissa tai siihen liittyen äijät duunia tekevätkin. Kyllä tässä on kysymys älystä ja elämän uudelleen oivaltamisesta. Osa porukasta varmaan pohtiikin etukäteen, että voin käyttää 10 vuotta ja sitten jätän aineet. Ei se ihan noin helppoa ole sitten kun aineet pitää jättää. Useimmille on se on lääkärin lausunto, että jätä aineet tai kuolet pian, tai sitten kehokin jo sanoo, eikä tarvitse edes lääkärin sanoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      91
      7550
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      122
      6295
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      160
      4417
    4. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      233
      3044
    5. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      90
      2628
    6. Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut

      Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh
      Maailman menoa
      32
      1898
    7. Tunnustusten lauantai

      Mitä haluat sanoa kaivatullesi?
      Ikävä
      129
      1531
    8. Yhteydenotto

      Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?
      Ikävä
      197
      1514
    9. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?

      Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk
      Tv-sarjat
      21
      762
    10. "Suomen Gossip Girl" Jannica Nordberg voitti Farmi Suomen

      Onnea, Jannica! Jannica Nordberg voitti Farmi Suomen ja 30 000 euroa. Nordberg kutsuu itseään Suomen Gossip Girliksi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      703
    Aihe