Keksimään

Hggg

Oletko keksinyt erilaisia tapoja, miten voittaa kenosta? Eli saada sen idean avulla hieman förskottia. Onko mielikuvitus sen tasoinen?

4

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihme touhua

      Juu, kannattaa katsoa, mitä numeroita viime aikoina on ollut käytössä. Samoja palloja pyörii aina muutaman kierroksen verran kymmenkunta.

    • mikään ei auta

      Tekee miten vaan, niin korkeintaan 50 centtiä koska ilmeisesti pelatut rivit tallentuvat tiedostoon, joka eliminoi sellaiset rivit että voittoja ei heru. Esimerkki:

      pelasin eilen rivin: 6 9 15 23 31 57

      tuli 5 8 16 25 32 56

      8-16 väli on ollut sekä eilisessä ilta-arvonnassa että päiväarvonnassa kokonaan pois. Toinen arvonta on tietokoneella ja toinen palloilla eli mitä tästä näkyy ja tämä toistuu jatkuvasti. Ei voi tietokone ja pallot jatkuvasti ajatella samalla tavalla peräkkäisissä arvonnoissa: samat kohdat puuttuvat ja samoja numeroita paljon ja yleensä sekin osuu samaan kohtaan kun laittaa allekkain numerot 1-70 ja sijoittaa siihen "arvotut" numerot omille paikoilleen päivittäin 2 kertaa. Ja jos sei siitä jotain huomaa, niin pitää olla...................!!!!

    • tavis

      Kaikista varmin tapa voittaa veikkauksen peleissä on seuraava: Täytä mahdollimman monta lottokuponkia, tai vakio, tai jokeri, tai kenokuponkia. Seuraavaksi tee yhteenlasku paljonko tekemäsi rivit tulevat maksamaan. Ota pussistasi vastaava summa rahaa ja laita rahat piirongin, tai muuhun laatikkoon turvaan ja revi kaikki tekemäsi kupongit ja olet taatusti voittaja. Tämä edellä kerrottu koskee vain meitä taviksia, mutta jos kuulut veikkauksen sisäpiiriin niin sinulle sataa voittoja muutenkin, ilman panostusta.

    • me-262

      http://www.the-keno-guide.com/is-there-a-system-in-winning-keno.html

      Eli suomeksi sanottuna:
      Pitkässä juoksussa tulet aina häviämään rahaa pelaamalla kenoa.
      Ainut konsti päästä voitonpuolelle kyseisessä pelissä on saada kerralla tarpeeksi suuri potti, jotta voit lopettaa pelaamisen siihen paikkaan. Onnenpeleissä on aina etu "talon" puolella, siksi myös kasinotkin pitävät maailmalla kenon erittäin mielellään valikoimissaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      148
      1240
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      646
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      55
      571
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe