Sitä uutta versiota sarjasta tuli jokin aika sitten töllöstä, niin eipä tainnut olla kovin suosittu, vai miksikö sarjan esittäminen lopetettiin?
Itte katoin sitä muutaman jakson verran eikä se oikein säväyttänyt. Vanha oli ainakin joskus ihan ok, mut en sit tiijä nykyään.
V uusi versio ?
8
113
Vastaukset
- MTV3 paska kanava...
MTV3 = sarjamurhaaja!
Eihän MTV3:lla esitetä mitään sci-fi sarjaa yhtä esityskautta pidempään tai mahdollisesti ei edes yhtä esityskauttakaan. Kanava suoltaa täyttä roskaa apinoille eikä mikään vähääkään kiinnostavampi sarja joka menee apinoiden älykkyystason yli, ei pysy kanavalla kovin kauaa. Kun V esitettiin eka kertaa MTV kanavalla joskus 80-luvulla, sen esitys loppui kesken sen jakson jälkeen kun se alienvauva syntyi. Kukkahattutädit valitti liikaa ja tottahan toki MTV kuunteli heitä. Loput jaksot esitettiin myöhemmin, rankasti sensuroituina.
Tämä sama on nähty jo monta kertaa Star Trekkien, V:n yms. kanssa. MTV3 on sontaa alusta loppuun, ohjelmaa apinoille tai apinoiden tasoisille. Sama tullaan näkemään Terra Novan kanssa. Kyllä harmittaa, että taas on sci-fi sarja eksynyt ihan väärälle kanavalle ja sen kohtalon arvaa jo.- 635454354333
Mainoksen per. Terra Nova oli apinatasoa.
- 635454354333
635454354333 kirjoitti:
Mainoksen per. Terra Nova oli apinatasoa.
Eikä TV:stä tule nykyään miltään kanavalta yhtään katsomiskelpoista TV-sarjaa muutenkaan.
... tommosta kukaan jaksa lukea, mutta komppaa, että maikkari F**** suck Big time!
Rupee meinaa olevaan jotain mi. taantumuksen pesä... raha, mitkä - mikäpä muu. IIKINÄ KATO No MORE MAIKKARIA!
Kato ja vello siinnä (ja vällin mainoksia ihan siitä ittistään)
Oookke: jötön ihan oman nikin- (y_y)
635454354333 kirjoitti:
Mainoksen per. Terra Nova oli apinatasoa.
Minuakin Terra-Nova mainos kävi kyrpimään.
- deeveedeepoksi
(y_y) kirjoitti:
Minuakin Terra-Nova mainos kävi kyrpimään.
Ainoostaan se 2 tunnin pilottijakso on Terra Novassa hyvä, sen jälkeen menee rankasti alamäkee
- tää on nänty
deeveedeepoksi kirjoitti:
Ainoostaan se 2 tunnin pilottijakso on Terra Novassa hyvä, sen jälkeen menee rankasti alamäkee
Mutta sittenhän sarja kuuluu MTV3:lle. Jos se on huono, niin se tietää sille loistavaa tulevaisuutta. Esitetään vielä kymmenen vuoden kuluttuakin ja sitten aina kesäisin esitetään vanhoja jaksoja uusintana.
- (Y_Y)
kah-joo kirjoitti:
... tommosta kukaan jaksa lukea, mutta komppaa, että maikkari F**** suck Big time!
Rupee meinaa olevaan jotain mi. taantumuksen pesä... raha, mitkä - mikäpä muu. IIKINÄ KATO No MORE MAIKKARIA!
Kato ja vello siinnä (ja vällin mainoksia ihan siitä ittistään)
Oookke: jötön ihan oman nikinTota, siis, Onks sulla joku osa kateissa, vai... ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh821985Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1131708- 1801296
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6676- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472