Löytyykö linkkiä?

vehkeet jo olis..

Osaisiko joku pistää tänne joitakin videolinkkejä kotona lataamisesta?
Kuitenkinhan se olisi jotenkin mukavampi aloittaa ensimmäisiä omia lataamisia kun näkisi ihan elävänä kuvana miten mikäkin vaihe kuuluisi tehdä.
Tai tietystihän parempi olisi kun ihan oikeassa maailmassa saisi katsella (ja kysellä), mutta eipä noita kotilataajia ole pahemmin kaveripiirissäni.

7

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tyhmä

      Jos et osaa juutupesta kaivaa videota parilla hakusanalla, niin olisi varmaankin parempi unohtaa koko lataustouhu. Älykkyysosamäärän ollessa ruumiinlämmön tasolla ei lataituun kannata oman turvallisuuden takia ryhtyä.

    • Ei vaikeaa mutta...

      No me kaikki täällä kirjoittelevat ei olla niin aktiivisia netin käyttäjiä että ensimmäisenä tulisi edes mieleen alkaa itse etsimään... Kuitenkin TEITÄ ylieteviä pätemisenhaluisia teinejäkin täältä löytyy jotka ovat jo varmaan löytäneet lähes kaiken...
      Se että ei osaa tai viitsi itse KAIKKEA alkaa netistä etsimään ei välttämättä tarkoita tyhmyyttä, vaan viisaampi on se joka kyselee muutaman minuutin kuin se joka alkaa viideksitoista minuutiksi itse etsimään. Löytyyhän googlestakin hakusanoilla vaikka mitä, mutta aika kuluu helposti kaikkia turhiakin hakutuloksia seuloessa ;)

      • autetaan alkuun

        Ymmärrän hyvin ettei ite viitsi kaikkea ettiä. Mullakin on senverran hidas nettiyhteys että noi videot tarvii ensin kerran antaa pyöriä läpi ja sit vasta voi katsoo sen läpi ilman pätkimistä.
        Tossa esimerkiksi aika kattavasti toi lataaminen esitetty melko pitkässä videossa.
        http://www.youtube.com/watch?v=1zSG804HwVk&feature=related


      • ei avuton

        "tulisi edes mieleen alkaa itse etsimään"

        Olet siis myös laiska ja avuton....


      • eikä ainakaan tyhmä
        ei avuton kirjoitti:

        "tulisi edes mieleen alkaa itse etsimään"

        Olet siis myös laiska ja avuton....

        No ehkä laiska ja avuton , mutta en tyhmä kuten sinä.
        Ei se välttämättä todista viisautta jos pystyy vittuilemaan :)
        Tietyssä määrin laiskuus on viisautta, sillä ihan kaikkea ei itse ole pakko tehdä. Varsinkaan sellaista mikä ei niin hirveästi kiinnosta.


    • vanhempi lataaja

      Jälleenlataus on sellaasta touhua että aina kannattaa ensin kysyä. Ja vielä mahdollisimman monesta paikasta. Latausoppaitten ohjeita kannattaa uskoa jakokeilut aloittaa minimilatauksilla. Paras olisi kysyä opastajaksi joku kokenut lataaja, näin sen homman oppii alusta alkaen tekemään oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1910
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1653
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      537
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe