hakemaan kesätöitä, kun muuten maleksivat ja laiskottelevat. Kotityöt ei maistu eikä mikään, olla möllötävät vaan.
Ottaisivat esimerkkiä minunlapsista, heillä jo toinen kesä kun ahkerasti ja innokkaasti etsivät kesätöitä, eikä oleta että minä maksan kaiken.
Miehen lapset ne sotkee ja istuu sitten rannalla, kun toiset ahertaa niska limassa pienellä palkalla. En kyllä jaksaisi vetelyksiä katsella, kun omat tienaa rahaa. Sitten ollaan käsi pitkällä kerjäämässä muilta rahaa.
Ruokakin maistuu, mutta ei niin että osallisuisivat sen kustantamiseen. Kotona kun saa kaiken helpolla, ei ymmärretä ettei kaikkki vanhemmat siedä luusereita.
Millä saisi miehen lapset
6
200
Vastaukset
- herää todellisuuteen
Ei sul ole uusperhettä, eikä mitään perhettä, olet yksin ja sairas, ja harhainen.
Voi lisukka... - Lissu ohoi!
Sun harhat sen kun pahenee.
- kullannuppuni mun
Meillä on sama tilanne, ei mennä töihin vaan laiskotellaan ja syödään ja sotketaan.
Omani kyllä ovat erittäin tehokkaita ja aikaan saavia nuoria. Heistä voi olla ylpeä.- lissua ahistaa
ota nyt ihmeessä ne lääkkeesi, ennekö alat nähdä naikkosia nurkissasi, yleensä sun harhat alkaa kuvittelulla et sul on uusperhe ja kun ahdistus lisääntyy, niin naikkoset alkaa ahdistaa niinmaan penteleesti, et meinaa pääs seota.
- zzzzzzzzzzzzzzzzzzzx
Buhahahahahahahahahhaaahhhhhaaaahaa
- voi voi voi
Lissu taas harhailee.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462