Kyöstin perjantaisuunnitelma

11 Peliitat - K-Vantaa 1 _ _ 1,75 - -
21 Oilers - Erä 1 _ _ 2,10 - -
26 FC Twente - HeraclesAlmel 1 1 _ _ 1,70 - -
34 SC Braga - V. Setubal 1 1 _ _ 1,70 - -
Kokonaiskerroin: 10,62

Pelilista on surkea, mutta kun nyt joku rivi piti saada aikaan, olkoon se tuollainen. Yleensä Kyösti ei pelaa noita yli maalin voittoja, mutta nyt kun pitää jostain repiä kerrointa kasaan, niin hän ottaa riviinsä vahvat Twenten ja Bragan. Luultavasti Twente peppuraiskaa Heraclesin. Bragan kanssa voi tehdä tiukkaa, mutta se on sitten sen ajan murhe, kuten Kyöstin mummovainaa sanoi. Tai no, eihän hän vainaa vielä silloin ollut. No joo.

Ja nyt Kyösti korkkaa ensimmäisen Nobelanerinsa. Rankka viikko on takana, jalkoja särkee, korvissa soi, joten on aika tyhjentää muisti. Kyösti laittoi jo huomiset ravit ja vakiot sisään, koska tänään hän aikoo rentoutua käymällä lukemassa Seiskan ja Seuran lähipubissa. Kyöstille ei noita lehtiä tule, joten hän käyttää niitä tekosyynä mennäkseen vetämään lärvit. Kjäh kjäh, ja kappas vain, nyt on ensimmäinen Nobelanerkin jo tuulensuojassa, burp. Pelionnea kaikille! Kyösti ei onnea tarvitse, vaikka hänellä on vain nämä kaksi kättä ja rautainen ammattitaito.

2

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pakko kai peesata... Siis tuo lärvien vetäminen tietenkin. Ehkä sitä voisi myös latasta muutamalla saturaisella tuollaisen Twente 1- Wolfsburg tuplan.

    • zaba58

      4 kohdetta Tulos Oma merkki
      35. Buffalo − Dallas 1 2,00
      38. Detroit − Anaheim 1 1,75
      40. Colorado − Carolina 1 2,15
      43. San Jose − Chicago 1 2,00

      Kokonaiskerroin: 15,04

      Lista on sopivan lyhyt jotta voi iskeä suosikkipitoisen änäririvin sisään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2108
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1766
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      784
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      502
    Aihe