Katan iltaelämä

reissuuuuuuuuuun

Millaista on Katan iltaelämä? Ollaan oltu Krabin Ao nangissa aikaisemmin ja siellä oli kyllä kiva liikkua iltasella kylillä lastenkin kanssa. Miten mahtaa olla Katalla? Kuinka vauhdikasta meno ja meininki on?

6

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdafasdaf

      Kata on phuketin viiskulmasta noin 100 metrin päässä,se on tasaisen staattista aamusta iltaan. Perus "phuket meininkiä". Helvetisti turisteja....Mitä odotit? Shokki tulla krabilta phuketiin on ihan tajuton. Aivan eri planeetalta.

    • määkiiiiiiiiiiiiiiii

      Katan iltaelämä päättyy klo 23, jolloin baarit suljetaan. Eli Kata Beach on tosi rauhallinen ja kiva paikka lomailla. Ao Nangissa, jossa olin vuosi sitten 2 vkoa, oli myös tosi kaunista ja rauhallista lomailla. Karon Beach on sitten ihan eri planeetalta, sitä menoa minä en jaksa...

    • 654778

      Vuosi sitten suht rauhallista. Turisteja oli toki paljon, mutta ihan mukavaa kävellä ja katsella paikkoja. Jos ei halua kuunnella myyjien huutelua, niin valitsee vain sen toisen puolen kävellä joka on kaukana myyjistä, kätevää :) Löytyy kyllä hierontapaikkoja, syömispaikkoja ja se Dinopark oli hauska paikka Karonilla käydä minigolfia pelaamassa (tuktukilla pieni matka).

    • thaaaimaa

      joo, kylläpä edelliset jo faktat taisi sanoa, turisteja on PALJON, mutta sillähän ne paikallisetkin elää... ja tosiaan Kata on kyllä niistä 3 rannasta (kata, karon ja patong) se rauhallisin, ja ihan voi kyllä lasten kanssa turvallisin mielin liikkua. varsinkin kun paikalliset ovat ERITTÄIN lapsiystävällisiä, esim. joissakin ravintoloissa lapsille huolehditaan ruoka-annokset aina ennen aikuisia.
      Mutta pakkohan se on silti myöntää, että rauhallisempaa ei enää phuketista saa millään. 5 vuotta sitten kun käytiin katalla ekan kerran niin huima oli muutos ollut jo kun 2 votta sitten edellinen reissu tehtiin!
      mutta mahtava paikka, se lämpö, ihmiset (räätälit on pahimpia, ne kun eivät ole paikalllisia). matkustan milloin tahansa uudelleen! :)

    • mukavaahan täällä

      Katalle saisi joku suomalaisyrittäjä laittaa suomibaarin pystyyn ja kunnon lapinhumppaillan pari kertaa viikossa. Olisi niin mukava päästä humpalle (SOUVARIT,EERO MAGGA,KAUKO SIMONEN) näin talviloman kunniaksi.

      Muutoin kyllä viihdytään hyvin.

      • ja kalakukkova

        Voi kiesus!!!

        Ja juhlamokkaa, perunamuusia, hk:n sinistä, silliä, kalakukkova ja kanelipullaa.

        Jäisitte Suomeen!

        Ihan oikeesti!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      557
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe