Heh... hauskaa. Aina kun asiat menee päin peetä, niin vika onkin yhtäkkiä muissa kuin hänessä. Hän ei vaan halua nyt levyttää ja viisut eivät olleet hänen juttu kun niissä niin huono, tuntemattomien ihmisten taso (sai vain 7 % äänistä...). Vielä vähän aikaa sitten hän puhui jotain aivan muuta näistä asioista:
Iltalehti
Yleisöäänestyksellä jatkoon pääsi The Spyro, joka sai yleisöäänestyksessä eniten ääniä, 75 %. Äänestyksessä olivat mukana The Spyron lisäksi Martina, (äänistä 7%) ja Jessica Wolff (äänistä 18%).
Martina itse on saavutukseensa tyytyväinen.
- Tavoite tavallaan saavutettiin. Pääsin promoamaan biisiäni ja sain julkisuutta musiikintulkitsijana. Ei potuta, hän miettii.
Kaunotar pettyi siitä, että useampi kova nimi pudotettiin 24 parhaan joukosta. Kisasta tuli tuntemattomien artistien tanner.
- Tiktakin Petra ja Cristal Snow olisivat kuuluneet ehdottomasti jatkoon. Nyt mentiin ihan liian kokemattomilla nimillä ja kisa lässähti. Tämä ei ollut sittenkään se kisa, mitä odotin.
Martinan musiikkiura ei hänestä kokenut kovaa kolausta, mutta mammavuosi saattaa hiljentää tahtia.
- Kaikella on tarkoituksensa. Musiikkia en lopeta, ehkä minun vuoroni on tulevaisuudessa jollain muulla tavalla. Jossain vaiheessa mä teen uuden levyn mutta juuri nyt minulla ei ole kiire minnekään.
Mara ei päässyt viisuihin eikä saanut levytyssop,selittelee nyt
4
271
Vastaukset
- 23
No se tiedetään, ettei Martinalla ole juuri nyt kiirettä. Raskauteen vedoten makoilee vaan sohvalla tai sängyllä, minkä blogissaankin myöntää. Ainoa ero blogeissa on se, että ennen Martina vain laiskotteli ja valehteli olevansa kiireinen. Nykyään hän myös myöntää, että laiskottelee. Ei siis mitään uutta taaskaan loppujen lopuksi.
- laiska mikä laiska
Martinallahan oli koko syksy tyhjää täynnä kalenterissa. Nyt tuli tämä typerä Miss Hesa jotta olisi jonkin aikaa puuhastelua. Sekin loppuu tulevalla viikolla. Keikkoja ei ole, max kaksi per kuukausi. Normaalisti äippälomalle jäädään kk ennen laskettua aikaa. Eli siis hänellä joskus elokuussa. Mutta kaipa Martina töiden puutteessa aloittaa taas kunnon lomailun jo tässä kuussa eli helmikuussa.
Ehkä myös menee sinne sisustuskurssille lorvailemaan, sehän kestää vain puoli vuotta ja opiskelua oli huikeat pari päivää kuukaudessa.- 19
En usko, että jaksaa mennä sisustuskurssille. Vetoaa raskauden aiheuttamaan väymykseen. Sillä on aina niin paljon suunnitelmia, mutta miten se niiden toteumisen laita on äärimmäisen harvinaista.
- jk
vai in
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh922205Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1541820- 1731343
- 233826
- 65764
- 62749
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10741Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49597
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349591