Hei, haluaisin keskustella naisten tai miesten kanssa, jotka eivät ole biologisia vanhempia lapsilleen, mutta ovat kotiäiteijä tai -isinä. Tuntuu vaikealta löytää keskustelukumppaneita tai edes henkilöitä jotka ovat samassa tilanteessa.
Ottakaa kantaa, kertokaa miltä teistä tuntuu.
Mielestäni on vaikea keskustella biologisten äitien kanssa, vaikka itsekin keskustelen mielelläni lapsista, niin silti keskustelu on kankeaa. Vika voi tietysti olla ajattelutavassani, vai johtuuko se siitä etten ole synnyttäny.
Kotiäitinä perheen sisäisessä adoptiossa
pihalla ollaan
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh902169Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1391797- 1731333
- 229805
- 65754
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10731- 60730
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49587
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </347560