Näkyy tulleen mansikkalassa linnalankujan päässä missä on tarha niin siihen missä on virallinen p-alue = asfaltoitu niin kentänpäähän missä on autoja ennen saanut parkkeerata 15 minuutin kyltti, että oikeuttaa pysäköintiin!
Tämä on yleinentie ja yleinen alue ja tarhalla on oma parkkialueensa vieressä joten tälläinen on laitonta, että tässä kielletään pysäköinti! Teen valituksen kaupungille asiasta koska alue ei kuulu mitenkäänt tarhan piiriin!
Tuossa on kesällä hiekkakenttä jossa pelataan jalkapalloa niin tarvitseeko 15 miinutin välein mukamas yleisellä tiellä käydä kiekkoa siirtämässä. Naurettavaa toimintaa. Ilmeisesti joku tarhan lapsen äiti tai isä menettänyt hermonsa jos ei ole saanut aamulla autoaan kivasti parkkiin suoraan.
Mansikkalassa tarhan pysäköinnistä!!!!
8
304
Vastaukset
- valivalivaan
Oos ny siin jo,siirrä vaan rotiskos!Mulla on audi!Tarviin omaa tilaa!
- qaqqa
Pelataan jalkapalloa??!!?? Eeeeei käy, mietihän vähän! Pallopeleissähän hiekka pöllyää niin kamalasti että menee pöly mummon nenään että vallan hengen päälle ottaa. Entäs melu? Mansikkalan idylli siinä kärsii jos kesäillassa raikulipojat huutaa että " syötä perkele " Kuulolaitetettahan siinä on pienemmälle laitettava ja sitten jää huomaamatta jos naapurirapun huumeidenkäyttäjät ajelevat taas kiusallaan hissillä ja valuttavat yhteistä vettä turhaan.
Nyt on parempi että etsitte pallopeleille vähän fiksumman paikan niin ei tule edes niitä rumia jalanjälkiä vastalanatulle hiekkakentälle! - Pojan isukki käpynä
Haen rälläkän niin lähtee se hiton tolppa siitä litomaan. Toinen vaihtoehto olisi maalata se spraymaalilla tai sitten vetää nelivetomaasturilla koko tolppajuurineen päivineen irti siitä missä se sojottaa! Rupeis pysäköinti taas luistamaan siinä!
- c..
Onneks miun muksu menee vasta parin vuoden päästä tarhaan, pelottaa et meneeks miunkii pinna tuohon kuntoon, jos menee ni elämä alkaa suorastaan tuntuu turhalta. pallopelejä ja parkkiruutuja..
- asukaskin
Ymmärrän ärtymyksen parkkipaikasta,mut millos siinä on jalkapalloa pelattu? olen asunu kymmenen vuotta linnalankujalla ja kertaakaan en ole nähny ketään siinä pelaamassa jalkapalloa.Talvisin siin on tarhan muksuille aurattu hiihtolatu,mut mitään jaliskenttää siinä ei ole.Koiria siinä heinikossa kesäisin kusetetaan ( sinun hiekkakenttä)
- laiskat
jos pelaa jalkapalloa jaksaa kai kävelläkkin muutaman metrin????
- ?
Joko Eekoolle ja Manniselle on laitettu jauhot "suuhun"?
- Jalkapallosuksi-ipv
Sinä mansikkalassa asuva. Kyllä siinä pelataan jalkapalloa kesäisin ja talvisin juuri hiihdetään jne. Mukava myös juoksuttaa koiraansa kentällä kepin perässä. Ikävähän se on, että pitää auto jättää kauemmas, kun sen saisi lähemmäskin.
Imatra keksinyt taas tavan sakottaa ihmisiä. Kyylät lastenhoitajat ikkunassa vahtaavat, että nyt tuli auto ja on ollut yli 15 minuuttia siinä. Siitä saa sitten pikavoiton ja siihen mihin nekin sakkorahat lopulta päätyvät ole täyttä varmuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama967715Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1306440Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1704561Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2353111Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta942678Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh502047- 1401698
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971574Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo551006Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari2865