Ufo oli näkyvillä yli tunnin ja siksipä tuhannet sen myös näkikin. Useat tallensivat sen myös videolle. Linkissä on neljä niistä.
http://www.youtube.com/watch?v=jtVbq0oU3U4
UFO Pietarissa 09.04.2012
14
527
Vastaukset
- media yrittää
....
väärisrellä
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041015431193_uu.shtml - titituuu
kaasupallot vaan kolmiomuodostelmassa siinä lentää.
- wbbb
Ilma väreilee, miksi jotkut tekevät näitä lyhtyjä?
- ettäs näin
Kannattaisi lukea myös nuot silminnäkijöiden kommentit ketjusta. Lisäksi valoilmiöstä kerrottiin uutisissa. Eivät olleet ,yhtyjä.
- sdsdasdd
Kinuskilyhdyt suomessa onneksi kiellettiin, mikä vähentää ufo havaintoja ja tulipaloja. Toki voihan noita jokainen tehdä itse jos haluaa spedeillä uhvoja.
- keijohumis
No tuskin ufotkaan tiputtelee soihtuja, vai onko kyseessä joku steampunk-rotu?
- Ei ne ole lyhtyjä
Tiputtaa tiputtaa, sillä en minä tuosta kuvasta tiputtajaa tunnista :)
Sitten jos soihtu ei olekkaan soihtu, niin sitten en tunnistanut sitäkään.
- Sotaa harjoitellaan
Jos kohde on kuvaajista pohjoiseen päin, Laatokan yllä, niin eipä tuossa mitään ihmeellistä ole.
- Skeptikko
Siinä meillä ihan aito UFO, omasta näkökulmasta ei tulisi mieleenkään mikään muu.
- Wodda Fook.
Blaa blaa blaskaa.
- esjonne112221112
nuo "tippuvat" ovat valon avulla laskeutuvia sotilaita. SAMAAN AIKAAN OLI HARJOITUS!!!
- tuskinpa
Höpö.
- Älykäs
Aivottomat denialistit taas vauhdissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892128Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361776- 1801326
- 241794
- 67732
- 59718
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </340514