Elikkä oon nyt töissä ja mulla nenä aivan totaalisen tukossa!
Otrivinia kävin eilen ostaa vaan arvatkaas muistinko ottaa aamulla mukaan töihin...
Täällä ei voi mitää vettä alkaa keittää joten kertokaa miten tukkoisen nenän saa auki?? En pysty edes niistämään kun tuota räkää tuntuu olevan koko pää täynnä.
Suu ja huulet kuivuu ääk!! Ja kolmisen tuntia vielä oltava töissä!
Auttakaa! :D
Nyt äiti kolleat vinkkejä pian!!
tukkonenä
3
92
Vastaukset
- tukkonenä
OHO ANTEEKSI TUO TYPO OTSIKOSSA!!! ei todellakaan ollut tarkoitus kirjoittaa "kolleat" vaan KOLLEGAT =)
- Niisku-10
Ei sinulla satu olemaan jonkilaista siitepölyallergiaa? Leppä aiheuttaa jo ainakin oireita, samoin koivu....
- heps..
No tää ei tehoa tähän hetkeen, mutta hommaa jatkossa (apteekista) sellanen nenähuuhtelukannu. Kuulostaa pahemmalta kuin on mutta auttaa :) Jos on nenä usein tukossa tai meinaa tulla helposti poskiontelontulehdusta, saa ne tuolla pysymään poissa, yllättävää kyllä.
Itellä ainakin nuo otrivinit sun muut joskus vaan pahensivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741943Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481240
- 59688
- 201675
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55571
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako192556- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462