Onnittelen teitä lestadiolaiset

Uusi mahdollisuus

Näen pelkästään hyvänä asiana, että yhteisöönne puhaltavat puhdistavat tuulet. Keskuudestanne on noussut kolme rohkeaa naista jotka ovat nostaneet ns kissan pöydälle, ovat Jumalaa, itseään ja yhteisönne jäseniä kunnioittaen nostaneet julkisen keskustelun syntien suosimisesta ja Suomen lakien rikkomisesta liikkeenne keskellä.

Näiden ed mainittujen rikosten selvittely olisi kuulunut liikkeenne johdolle, mutta mieltymys pimeyteen eli salailuun esti heitä tulemasta Totuuteen eli valoon. Jumalan suoraselkäisiä sotilaita ovat nämä sisarenne jotka itsensä likoon laittaen ovat käyneet taistelemaan sen uskon puolesta joka teidänkin liikkeessänne, tosin hyvin rajoitettuna vaikuttaa.

Synti on sanottava synniksi, sen on tultava päivänvaloon, jotta siitä voi Jeesuksen veressä puhdistua. Suomen kansa on jo vuosia seurannut mielenkiinnolla yhteisönne ja erikoisesti johtomiestenne asenteita ja tapoja hoitaa yhteisönne sisällä tapahtuneita syviä lankeemuksia ja törkeää ihmisoikeuksien rikkomisia.

Jumalaton kansakin näkee tekopyhyyden ja halveksii sitä, eikä voi tietenkään kunnioittaa niitä jotka sanovat olevansa uskovaisia, mutta jotka kuitenkin elävät synnissä. Joidenkin yhteisönne pedofiilien ja johtomiestenne pelkuruuden ja välinpitämättömyyden vuoksi olette joutuneet kansan halveksimisen ja inhon kohteeksi.

Raamatussa sanotaan näin käyvän niille jotka elävät jumalisesti Kristuksessa Jeesuksessa, mutta teihin kohdistuva ihmisten ylenkatse aiheutuu omista rikkomuksistanne.

Teidät liikkeenä ja yksilö uskovina on tarkoitettu valoksi kansamme keskelle, mutta niinkuin Jeesus varoittaa, että jos se valo joka sinussa on, onkin pimeyttä, niin kuinka suuri onkaan pimeys.

Kiitos Jumalalle, että vielä elämme Armon ajassa ja vielä voi tehdä parannuksen synneistään kun tunnustaa ne Jeesukselle ja pyytää, että hänen Pyhä sovinto verensä puhdistaa sydämen kaikesta synnistä niin, että uskovat voivat koko yhteisönä Jumalan Armon avulla nousta siihen asemaan johon Jumala on sen tarkoittanutkin.

1

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • su

      Ennen, kun tiedoitusvälineitä ei ollut kuin suusta suuhun sanominen ja kertominen. Lehdistö oli, ja uskovaisilla omat suljetut tiedoituskanavansa.
      Uskonliikkeet eli omaa koteloitua elämäänsä synteineen ja anteeksiantoinen.

      Tänäpäivänä tiedotusvälineet netin myötä ovat myös tunkeutuneet jokaiseen kotiin kaikkine tietoineen. Uskonyhteisöt ovat saaneet oman palstansa ja sitä on sitten päässyt helpommin lukemaan kaikki, ja sanomaan oman sanomansa keskusteluilla.

      Tämän johdosta on uskonliikkeet saaneet palautusta omista sanomistaan ja tekemistään. Myös näissä keskusteluissa on tullut julki uskovaisuuden hyväksikäyttö kaikissa tilanteissa. On huomattu kuinka raamattua voidaan selittää eri tavoin, oman liikkeensä hyväksi.

      Toivottavasti silmistä putoo kaihit niin uskovaisilta kuin heitä arvosteleviltakin. Kaikki ei ole sitä mitä minä sanon, vaan sitä mitä Jumala sanoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      46
      2959
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      92
      2793
    3. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      61
      2666
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      71
      2611
    5. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      95
      2571
    6. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      105
      2154
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      52
      2039
    8. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      142
      1890
    9. Joskus tulee niin

      Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk
      Ikävä
      61
      1812
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      21
      1695
    Aihe