Olen vasta nuori tyttönen. ei tee hyvää ryypätä joka vkloppu? SIlloin olin 17 vuotias join melkein joka viikonloppu humalanhakuisesti. Aina perjantaina ja lauantaina. joskus jopa sunnuntaina. Pystyn helposti juomaan 12 kaljaa illanaikana, siitä en sammu, mutta yleensä juon vielä enemmän.
En ikinä pysty torjumaan kavereiden ehdotuksia, että mennään juomaan.
Nyt mua mietityttää entistä enemmän. Olen täyttänyt 18. Mun on pakko saada pää täyteen tai edes vähän. mietitäänpä vaikka tätä viikkoa.. join maanantaina, perjantaina, lauantaina. Edellisviikolla taisin juoda 4 päivänä. Keskellä viikkoa en silti niin paljoa juo, etten pääsisi kouluun. viikonloppuisin podetaan krapulat.
Olen terveysalalla koulussa ja mua hävettää aivan kauheasti tämä alkoholilla pläträäminen...
Liiallista alkoholinkäyttöä?!?!
"täysiikäinen"
2
81
Vastaukset
- antaa buskaa
Uraputkesi saatta katketa ennen alkuaan, jos jatkat. Olet jo nyt liian riippuvainen alkoholista.
Alkoholismia esiintyy naisissa ja miehissä, nuorissa ja vanhoissa, kaikissa yhteiskuntaluokissa, myös terveysalalla. Lääkettä, sellaista pätevää, ei ole vielä olemassa.
Raittius taitaa olla sinulle ainoa mahdollisuus. - perseenhaju
A) Olet alkoholisti
B) Persehiki haisee
C) Sinulla on ripulit housuissa
T: takahikiän anonyymit perseenhaisijat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k1454705- 1061678
- 901539
- 1061035
Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6
Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka26973- 50937
- 74864
- 47763
Tämän palstan naiseksi esittäytyvät
Ovatkin kuulemma oikeasti sukupuoleltaan miehiä. Pitääkö paikkansa?113753Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?43749