"Yhdysvaltalaiset teleoperaattorit AT&T ja Verizon toivovat Nokian Lumia-älypuhelimen menestystä Yhdysvaltain älypuhelinmarkkinoilla.
Sekä AT&T että Verizon ylistivät Microsoftin Windows Phone -käyttöjärjestelmää, kun operaattorit julkistivat tammi-maaliskuun tuloksensa."
http://www.digitoday.fi/mobiili/2012/04/26/applen-ylivalta-saa-jenkkioperaattorit-ylistamaan-lumiaa/201228195/66
Jenkkioperaattorit ylistävät Lumiaa
8
102
Vastaukset
- Onneksi on Windows!
On se niin ihanaa, kun sellainenkin käyttöjärjestelmä, kuin Windows! Siinähän toimii kaikki - ihan kaikki. On lähes yhdetekevää, miten nuo puhelimet sijoittuu mikä missäkin tilastossa - tosi asia on, että Windows toimii tietokoneissa parhaalla mhdollisella tavalla, toisin kuin linux-rypistykset, joissa saa hakemalla hakea eri paketteja sudo apt get loitsuin, eikä siinä ole mitää tervejärkisyyttä!
Ja yksi paketti liikaa - se on uudelleen asennus. Onneksi tähän on tullut sen verran helpotusta, että nyt ei tarvii kuin kokeilla linuxia, niin jo on Windows sökönä!
Linux - maailman eniten tietokoneita kaatopaikalle kuskannut rypistys! - OnneksiWindowsToimii
Linux - kaikkien katastrofien äiti!
- voi voi......
viikossa tapahtuu paljon
http://www.digitoday.fi/mobiili/2012/05/03/windows-luurit-horjuivat-yhdysvalloissa-symbian-ei/201228630/66- Eläköön Windows!
Mutta Windows-voittokulkua ei voi estää!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh912184Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1471811- 1731333
- 229805
- 65754
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10741- 60730
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49597
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349571