Otsakkeessa kysymys....
Alkoholipalsta - vai suolentoimintapalsta?
8
118
Vastaukset
- Näköjään
Suolentoiminta.
- Bensaa suolissa
Onko korkki vaarassa narahtaa auki, jos luet, että joku joutui housupyykille rectumin autonomian vuoksi? Vai mikä nyt ahdistaa? Miksi häpeät peräsuoltasi?
- l
No. En minä tiedä, mitä kukin elämältään haluaa. Toiset haluu dogaa, toiset haluu lopettaa dogaamisen. Aika moni haluais laittaa keskusteluu omista dogaamisongelmist. Monen teiän mutsit ja fatsit dogaa ihan liikaa, silti te brassaatte tärkeäst aiheest.
Onks kivaa revitellä persereikäjutuist ku monen elämä saattaa olla katkolla dogaamisen takia? Sun faija tai mude varmaan dogaa ihan liikaa, onks kiva ku kakrut persejutuilla pilaa systeemit nii, ettei kukaa viitti lukee enää näitä palstoi? Kakrut ei taida tajuu, et nää nettipalstat on monel ihan vika juttu, ennenkune panee jotain silmukkaa kaulaan tai jotai.
On se varmaan kliffaa porukalla pilata monelle tärkeitä palstoi törkyjutuil, mut aatelkaas ny ihan ite omilla aivoilla (jos on), saatatte itte olla joskus tarpeessa keskusteluapuun.
Mulla itellä perse suoltaa paskaa normaaliin tahtiin, en tarvii tehä siitä erillist numeroo...
No mitä mä sanoin, lopettakaa ny se provoilu, aikuistukaa ja ajatelkaa. - ===
Pelkkä sontimispalstahan tämä on ollut jo kauan.
- paska on kakkaa
Lisää paskaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Hiljentää yrittävät
Osa yrittää hiljentää palstan asiallista keskustelua näillä typerillä pieru-kakka-viesteillään, koska he eivät haluaisi lukea siitä miten alkoholi pilaa monen elämän, kuinka paljon ongelmia se aiheuttaa lähipiirissä ja kuinka moni haluaisi siitä eroon.
He haluavat tuoda jatkuvankin ryyppäämisen esille hienona ja "kovana" juttuna, vaikka se onkin osoitus riippuvuudesta ja heikkoudesta. Teinien mielestä on hassua ja hauskaa olla sekaisin, aikuisemmat yleensä juovat usein, koska haluavat paeta jotain. Ei normaali ihminen vedä kännejä aina kun on vapaapäivä. Se on alkoholismia. - töhry tåuni
Uloste töhri kauppamatkalla kalsarini. Haju oli melkoinen.
- Rasawill
Alkoholi on selvästi usealle hyvin arka aihe kun pitää alkaa "hassuttelemaan".
Tosin eihän sitä ryppyotsainen tarvi olla mutta eräiden kirjoitukset voivat ilmentää kyseisten henkilöiden vaikeaa suhdetta alkoholiin.
Taustalla voi olla oma tai perheessä koettu alkoholiongelma mutta onneksi nykyään voidaan puhua vapaammin alkoholiongelmista eikä se ole enää tabu-aihe.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462