tanssista

HMM! On teillä murheet. Tiiättekö milt tuntuu ku haluais lavatyyppisille paikoille tansseihin, vaan vaik pelkäst tanssimisen ilost. No, enää ei järjesty kuljetusta ja jos senki sais kuntoo kettää tanssiinhakijaa ei tosissaa kiinnost mitä toinen sisäisesti on tai mite toisemme otettas huomioon. Kyl te rohkeit sanoi laitatte ulkoiset olemuksest, mut mite se sisäinen itsen ja toisen huomioonottamine sujuu tositilantees? Kyl oon ussein nähny fiksujen, kauniiden, mukavakäytöksisien naisten jäävän seinäkukkasiks. Lukeudun mainitsemaani ryhmään (mielestäni). Oon yrittäny ol eturivis, mutta hiukan kai elämän jättämät jäljet ulkokuoressani oikeuttavat torjutuksijoutumisen...ja kuinkahan moni mieshakija on rehdisti sitä aatellu itestään kun ylpeänä omasta elämänjälkiä olevasta viestintävälineestä, joka näyttää vain menneen elämän...ja lähtee hakeen naisten rivist tuoretta prinsessaa, jolta puuttuu tuo elämän tuoma kokemus. Voin kai hyvillä mielin lakata ajattelemasta ja harmittelemasta sitä, etten viime aikoina autottomana ole näille parketeille päässyt. ;)

5

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miehen valinta

      Siinäpä se onkin, kun haluaisi löytää naisen, jolla on vasta vähän elämänkokemuksen tuomaa sivistystä. Elämänkokemusta keränneellä miehellä on kokemusta fiksuista ja määrätietoisista naisista, joilla on sanahallussa, ja vaatimukset valmiina.

      Hakutilanne on miehelle haastava, kun haluaisi hakea mielyttävän näköista, tanssitaitoista. Vai pitäisikö löytää fiksua,sisäistä kauneutta omaavan, mukavakäytöksisen. Kumpi puoli painaa enemmän.

      Ei näytä löytyvän sopivaa. Taidan lähteä pihalle vähän ajattelemaan syntyjä syviä.

      • tässä ja nyt

        Siinäpä se. Jos haluaa untuvikon jolla vasta vähän elämänkokemuksen tuomaa sivistystä,joutuu ehkäpä lähtöruutuun.
        Vai haluaako naisen joka jo tietää mitä haluaa elämältään jolla on kukaties sitä sisäistä kauneutta.
        Tärkeintä kai että elää tässä ja nyt eikä rypöä menneessä.Oli takana sitten eletty elämä tai ei.
        Haluaako siis untuvikon joka vielä hakee itseään vai naisen joka on jo löytänyt itsensä.


      • Joo-o. Ja taas nuori elämää kokematon neiti hurmion liekkeihin joka kokemattomuuttaan suostuu mihkä vaan ja taipuu kunnes huomaa olevansa niin puuduksis ettei o muuta vaihtoehtoo kuin katketa. Mieluummin kypsä immeine haluaa sellase joka ymmärtää meidä kaikkien olevan omanlaisia, kosk ilman tätä hyväksymistä ei koskaan synny pysyvää toisiaan huomioivaa "tilannetta".Kerran oon eronnu liitost ja toisen kerran muute vaa pakoon lähteny. Sen jälkee miettiny mikä tosi on ja oppinu ett sisäinen yhteensopivuus ja yhteensopivat askeleet piisaa. Ulkoiset mitat on katoavaista. No jokainen saa ite päättää haluaako vaihtaa pysyvyyteen vai vaihteleeko ja hyppiikö kukasta kukkaa. Tämä leiman saavat niin MIEHET kuin NAISETKI. ;)


    • Tansseissa on parasta se, ett voi tuntea sen missä mennään ja minkänäköisiä olemme sisäisestikin. Ihmiskontaktit ovat parhaita peilejä omasta itsestään, Niin kauan kun olemme itse kypsymättömiä hakeudumme niiden seuraan ja vedämme puoleemme tällaisia ihmisiä, Mul on ainaskii ny jo hymy huulilla siitä, että kaiken elämänopiskelun myötä karttunu viisaus on kasvanu, niin on tansseissaki ollu niitä harvoja ihania hetkiä jollaisen vain tällaisessa vuorovaikutuksessa saa. Tosin se on osumatta viel kohalle joka sytyttää rakkauden tulen. Siitä unelmoidessa voi nauttia niistä jutuist ku tuntee ihania läheltä piti tilanteita. Hauskaa äitienpäivää kaikille lukijoille

      • tässä ja nyt

        Kauniisti olet asioista kirjoittanut ja olen kanssasi täysin samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      148
      1230
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      646
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      55
      561
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe