Oletko kyllästynyt Tallinnaan? Riika tarjoaa hyviä kahviloita...

justersone

3

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vara mara

      Jee, kylläpä oli lämmin tunnelma., hyvät näköalat, ja ystävälliset poliisit. Se vaan, että siitä joutu maksamaan sen viissataa neljäkymmentä , plus kaikki muut kulut. Konsulaatti oli ilmanen, ne ei oo vielä laskua laittanu..
      Kännissä kävelly kadulla.
      Suurin syndinen. katotaan perkele.

      • samaa mieltä ollaan

        No ,et silti menettänyt kiinnostusta paikkakuntaa kohtaan ,kun täällä alituiseen
        kirjoittelet. Riika on tosiaan erittäin viihtyisä ja mielenkiintoinen mesta monessa mielessä. Arkkitehtuuri ,historia ,ihmiset ,ravintolat ,viihde ,ruoka ,puistot ja tunnelma sekä eittäin toimiva ja edullinen joukkoliikenne sekä kesällä mahtavat hiekkabiitsit lähellä.


      • hyvinkäyttäytyväinen

        "Se vaan, että siitä joutu maksamaan sen viissataa neljäkymmentä , plus kaikki muut kulut. Konsulaatti oli ilmanen, ne ei oo vielä laskua laittanu..
        Kännissä kävelly kadulla."

        Hyvä, että on joku paikka, jossa ei juoppoja hyysätä. Saisi sama meininki tulla Tallinnaan - ja erityisesti Suomeen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2108
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1766
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      784
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      502
    Aihe