vielä ehtii VLK:aan :-)
äkkiä osallistumaan
9
228
Vastaukset
- canonisti_200
Lähetin juuri vuoden luontokuvan
- nissilän nisse
"Lähetin juuri vuoden luontokuvan "
eikös tuo kilpailu sulkeutunut jo aiemmin?
- canonisti_200
28.1.2013
- neppis.auto
" vielä ehtii VLK:aan :-)"
No enään ei ehdi.
Mitä muita kilpailuja lähiaikoina?- jjaaajja
Tässä muutama:
http://www.digicamera.net/vinkit/vinkki_kilpailut.htm
Ja muuten vuoden luontokuvaan osallistui 11 535 kilpailijaa, siinä on tuomareilla mukavaa ;) - Vuoden klo
jjaaajja kirjoitti:
Tässä muutama:
http://www.digicamera.net/vinkit/vinkki_kilpailut.htm
Ja muuten vuoden luontokuvaan osallistui 11 535 kilpailijaa, siinä on tuomareilla mukavaa ;)Näkyy olevan tuo vuoden luontokuvaus valinta täyttä lottoa. Ei kiitos, en osallistu..
- lukumoukka
jjaaajja kirjoitti:
Tässä muutama:
http://www.digicamera.net/vinkit/vinkki_kilpailut.htm
Ja muuten vuoden luontokuvaan osallistui 11 535 kilpailijaa, siinä on tuomareilla mukavaa ;)" muuten vuoden luontokuvaan osallistui 11 535 kilpailijaa"
Onko näin?
Yleensä sinne on osallistunut abt 1000 kilpailijaa noin 10000 kuvalla. - On näin
lukumoukka kirjoitti:
" muuten vuoden luontokuvaan osallistui 11 535 kilpailijaa"
Onko näin?
Yleensä sinne on osallistunut abt 1000 kilpailijaa noin 10000 kuvalla.En tiedä mistä lukusi vedät mutta yleensä sinne osallistuu 10-11k kilpailijaa. Tänä vuonna ennätys lyötiin niukasti (aiempi ennätys 11.466 kuvaajaa) ja kuvia tietysti paljon enemmän :) jo pelkästään suomen luonnonvalokuvaajien fb ryhmässä on vajaa pari tuhatta jäsentä.
- lukumoukka
On näin kirjoitti:
En tiedä mistä lukusi vedät mutta yleensä sinne osallistuu 10-11k kilpailijaa. Tänä vuonna ennätys lyötiin niukasti (aiempi ennätys 11.466 kuvaajaa) ja kuvia tietysti paljon enemmän :) jo pelkästään suomen luonnonvalokuvaajien fb ryhmässä on vajaa pari tuhatta jäsentä.
" En tiedä mistä lukusi vedät mutta yleensä sinne osallistuu 10-11k kilpailijaa"
En minäkään mistä sinä.
Minä vedän tuolta:
http://palkitut.vuodenluontokuva.fi/index12.htm
Jossa sanotaan:
" Tänä vuonna Vuoden Luontokuva -kilpailuun osallistui kuvia yli tuhannelta kuvaajalta, kaikkiaan lähes 11 000. Luku on historian toiseksi suurin jääden hieman viime vuoden ennätysmäärästä."
Että sellasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama957695Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1246400Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1654531Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2353101Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta932674Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh492035- 1401688
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971564Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo48896Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21832