mita mielta naista nimista?

Tristan<3

Me mietitaan pojan nimea ja koska jenkeissa asutaan, nimen pitaa olla englanniksi ja suomeksi helposti lausuttava, mutta ei joka toisen pojan nimi. Eli ei siis esim. Daniel, Samuel, Michael, Benjamin jne, jotka on taalla tosi yleisia. Nimi voi olla myos suomalainen, jos se on helppo lausua englanniksi esim. Eeli, Leevi tai Kai, mutta ei myoskaan superyleinen suomessa, vaikka ei siella asutakaan.

Talla hetkella tykataan tosi paljon nimesta Tristan Elvis (Elias muuten, mutta sisko on varannut nimen). Mita mielta tasta?

8

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vii.

      Tristan sopii hienosti sekä suomalaiselle että amerikkalaiselle ja on muutenkin kiva nimi. Elvis on minun makuuni turhan Presley, mutta jos tykkäätte niin mikäs siinä. Ehdotan vielä nimiä Petrus, Marius, Amos, Aron, Verner ja Anton.

    • öööelvis?

      Tristan on kiva, jännällä tavalla erikoinen. mutta elvis... harkitkaa sitä toisen kerran! tulee lähinnä mieleen kultatakkinen presley, miten olis vaikka eliel?

    • ACEG

      Alvis

    • &&&

      Abel, Adam, Aron, Alec, Anthony, Dylan, Eric, Isak, Jakob, Jan, Jonas, Justin, Leo(n), Nigel, Rafe, Robert, Sebastian, Simon, Theo, Thomas, Timothy, Trenton, Victor, Zacharias.

      Eeli on ok.... Eeli Marcus...Eeli Isak
      Theo Eemil
      Thomas Olavi
      Luke William
      Luke Oliver
      Leo Verner (Victor)

    • Tristan <3

      Kiitos vastauksista. Kylla ollaan vahvasti Tristanin kannalla. Toista nimea viela mietitaan, voi olla etta laitetaan Oskar(i) mun juuria kunnioittain, vaikka Elvis olisikin ollut aika rock-nimi.

    • 1mielipide

      Tristan Oskar on ihan kiva nimi, itse pidän Tristania vähän tyttömäisenä. Miten olisi Theo Eliah?

      Aaron
      Alvar
      Aidan
      Kian
      Liam
      Josua
      Patrik
      Rasmus
      Verner

    • Oma suosikkini toiseksi nimeksi on Kevin.

    • ????

      Minustakin Tristan kuulostaa tyttömäiseltä nimeltä. Trista??

      Eeli Oskar(i)
      Elis Oskari
      Lenni Oskari

      Kaj Aron

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      92
      2205
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      154
      1820
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      173
      1343
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      233
      826
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      764
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      62
      749
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      741
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      212
      623
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      597
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      49
      591
    Aihe