Kumman mukaan vaihdat pitkät kalsarit lyhyisiin - kalenterin vai ulkolämpötilan? 1970-luvun nuoruusvuosilta muistan mainoksen, jossa myytiin miesten lyhyitä kalsareita iskulauseen turvin: "viimeistään vapuksi miehet lyhyisiin kalsareihin". Taitaisi sopia tämän kevään mainoslauseeksikin.
Joko vaihdoit pitkät kalsarit lyhyisiin?
6
177
Vastaukset
- sillankorjaaja
Tänä aamuna töihin -8 asteen pakkaseen sillakorjaushommiin. Pitkillä mennään vielä...
- Lervanto's
Lämpötilojen mukaan valitsen vaatteeni. Voihan päivän mittaan riisua pitkät pois jos tulee kuuma. Pidän pitkien alla aina pikkualkkareita (niin ei tarvii vaihtaa pitkiä kuin kerran viikossa). Toki myös hyvä pyllyhygienia auttaa pitämään alkkarit puhtaina.
- Medium now
Nyt polvipituisilla, torstain jälkeen kun aamupakkaset pienemmät voi harkita pykälää lyhyempää eli sellaisia lyhyt lahkeellisia.
- Sivari sun kaa
Vitttuako se sulle kuuluu :==)
- 56M
Edellinen kommentoija ei ole nähtävästi ymmärtänyt, että kyseessä on keskustelufoorumi, jossa teemana on alusvaatteet.. Jos se aiheuttaa vitutusta, pitää pysyä poissa täältä.
- fillarilla töihin
56M kirjoitti:
Edellinen kommentoija ei ole nähtävästi ymmärtänyt, että kyseessä on keskustelufoorumi, jossa teemana on alusvaatteet.. Jos se aiheuttaa vitutusta, pitää pysyä poissa täältä.
Toukokuusta huolimatta puin tänä aamuna pyöräilyasun alle pitkät kalsarit. Kun poljin pari tuntia navakkaan vastatuuleen 5 asteessa tuntui, että munat jäätyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?82758Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1642662- 1842511
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n132035Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari211997Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa541838Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo691558Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231162Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?701152Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta821036