Kaunasin shoppailualue Urmas

kuka tietää?

8

885

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • urmas turgus

      Just käytiin siellä.
      Satoja pikkiputiikkeja ja tavaraa joka lähtöön.
      Käveltiin ja katseltiin ympärille.
      Kyllä se kannattaa tsekata mielenkiinnon vuoksi.
      Hintatasosta että paljon halvempaa kun härmässä.
      Meinattiin poiketa syömään mutta ainakin pikkupaikoissa menu ainoastaan liettuaksi, joten.
      Parhaiten pääsee pikkubussilla jossa lukee urmas. Lippu maksaa 2.5 litiä.
      Takaisni jos on asemalle menossa niin stotis. Vinkkaus kuljettajalle niin pysähtyy missä vain.
      Tuntuu että kuskit kilpailevat kuka ajaa reitin nopeammin, sillä meno on aika rajua.

      • vilnaan

        Tuo paikka taitaa olla paikallisille tarkoitettu. En ole ikinä kuullutkaan, käydään pääsääntöisesti toki vain Vilnassa ja siellä laatuliikkeissä.


    • Kaunasiin menossa

      MIstä tuo bussi sinne urmakseen lähtee? Oliko niin että sinne pääsi myös jollain numerobussilla myös? 99?

      • Kaunasiin

        Paljonkohan tuonne maksaisi keskustasta taksi suunnilleen? On kuitenkin lähempänä keskustaa kuin lentokenttä.


      • urmas...
        Kaunasiin kirjoitti:

        Paljonkohan tuonne maksaisi keskustasta taksi suunnilleen? On kuitenkin lähempänä keskustaa kuin lentokenttä.

        Takseissa ei pääsääntöisesti ole "hintataulukkoa" vaan neuvottelut täytyy käydä kuskin kanssa. Eli kalliiksi tulee.
        Tosiaan halviten pääsee pikkubusseilla joita kulkee vartin välein.
        Menee bussipysäkille ja pysäyttää pikkubussin jossa lukee urmas.
        Antaa kuskille 2.5 litiä ja menee istumaan.
        Bussin reitit/numerot löytyvät bussikatoksista.
        99 bussia ei ole olemassakaan siellä.


    • hate2

      Terveiset Urmasista, tulin sielta juuri. Menimme minibussilla nro 30. Sen reitti menee linja-autoaseman ohi. Nousimme kyytiin hotelli Magnusin edesta (=vastapaata Ibis hotellia).
      Urmasin isossa valintaruokakaupassa oli joitain alkoholijuomia tarjouksessa. Ostimme sielta vahan tuliaisia. Urmasissa on valtavan tavaratarjonnan lisaksi joitain ruokapaikkoja. Lounasravintolan linjastolta ostettu lounas maksoi yhdelta hengelta 9 - 11 litia, kolmisen euroa. Edullista ja varsin hyvaa.
      Ostoskeskus Molas on Urmasiin menevan minibussi 30 reitilla eli sinne paasee samalla bussilla. Bussi 38 menee rautatieasemalta Mega ostoskeskukseen.

    • JuhlaaPukkaa

      Löytyykö Urmaksesta juhlapukuja -lähinnä naisille? Vilnasta niitä kyllä löytyy, mutta miten olisi Kaunas?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1920
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1663
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      547
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe