Mies kullkee sekarotuisen koiran kanssa Kansankadun Siwan lähellä (susikoiran ja jonkin muun sekoitus), ilmeisesti huumepäissään. Uskalsin sanoa hänelle, kun koira ulosti lähes talon portaille. Kävi iholle, sanoi tappavansa. Valokuvat tulevat nähtäville kun seuraavan kerran kohdataan.
Kiitos kaljulle väliintulijalle, mitä pelastitkaan! Meinasi tappaa, olkaa tarkkoina kaverin suhteen. Oli kiinni ja uhkasi. Siis asuu kansankadun lähellä. Mistä näitä aivottomia tänne syntyy?
Varokaa koiramiestä
16
512
Vastaukset
- . . . m,
Koira pois vaan...
koirakenneleitä ei myöskään saisi perustaa asutusalueille, ainakaan suurie koiria kasvattavia kenneleitä.
Lapset pelkää näitä kenneltaloja, ja joutuvat keirtämään kouluun pitemän reitin. - oppia ikä.....
Älkää menkö sekaantumaan kenenkään asioihin... hengenlähtö on nykyisin aika lähellä
Varmasti opit pitämään pääsi kiinnni jatkossa, mikäli mielit elää rauhassa ilman pelkoa.
Maailma on täynnä hermonsa menettäneitä, nälkäisiä, rahattomia, työttömiä ihmisiä,
joille yltäkylläinen paikkka on vain vankila.. - ... vv
Älä sekaannu toisten asioihin....nyt eletään kovia aikoja.
- järjen käyttö
Kunpa jokainen oppisi pitämään huolta VAIN OMISTA ASIOISTAAN.
Jos henkeäsi on uhattu ja sinulla on asialle todistaja, niin varmaan poliisi olisi oikea taho.- Ap kommentoi ja kiittää
En epäile, etteikö kaveri koirastansa pitäisi hyvää huolta, mutta ihmiset eivät hänelle merkitse mitään. Vielä uudelleen kiitos asiaan puuttuneelle kaverille. On hienoa, että kaltaisiasi ihmisiä löytyy.
- haloo mikkeli
Ap kommentoi ja kiittää kirjoitti:
En epäile, etteikö kaveri koirastansa pitäisi hyvää huolta, mutta ihmiset eivät hänelle merkitse mitään. Vielä uudelleen kiitos asiaan puuttuneelle kaverille. On hienoa, että kaltaisiasi ihmisiä löytyy.
Poliisille EHDOTTOMASTI ja NOPEASTI tieto uhkauksista. Jos on pienikin mahdollisuus vielä jatkossa törmätä tähän sankariin, on todella tärkeää olla jo aiemmista laittomuuksista tieto!
Soita vielä virka-aikana!
- EiTolkkua
Monet koirantaluttelijat ovat tosi vidttumaista väkeä. Yleensä ihmiselle riittää seuraksi tommonen mukava koiranen. Tosi kyrväke ottaa tommosen rodvailerin tai pitspulletin. Se on semmonen sielun peili ihmiselle. Ja just paskat ihan uhalla toisten portille tai kadulle!!!!
- sdfsdfsdfsdf
Ja kaiketi jätit kertomatta sen, että itse menit provosoivasti räksyttämään kokemastasi epäkohdasta? Tuskin se noin pahasti suuttui, jos ihan asiallisesti asiasi esitit? Sori, ei myötätuntoa sinulle.
- Napakynppi
Sielun peili tai jorman jatke................aika hyvä kuvaus!!!!!!!!!! Nappiin!
- Ap vielä ilman koiraa
En tiedä onko keskusteleminen kuinka provosoivaa? Ikävää on, että tapetaan.
Edelleen varoitan tästä miehestä, jolla kaikki ei ole kunnossa. Voi oikeasti tappaa kenet tahansa. - Kenties myös kohdannut
Ap vielä ilman koiraa kirjoitti:
En tiedä onko keskusteleminen kuinka provosoivaa? Ikävää on, että tapetaan.
Edelleen varoitan tästä miehestä, jolla kaikki ei ole kunnossa. Voi oikeasti tappaa kenet tahansa.Oliko vaaleanruskea koira?
- pieni huomautus
Ap vielä ilman koiraa kirjoitti:
En tiedä onko keskusteleminen kuinka provosoivaa? Ikävää on, että tapetaan.
Edelleen varoitan tästä miehestä, jolla kaikki ei ole kunnossa. Voi oikeasti tappaa kenet tahansa.Kuka tahansa voi tappaa kenet tahansa.
- Huhhu
Ei kaikki ihmisiset ole "huumepäissään" jos jotain tekevät! Ihminen voi muuten vaan olla päästään sekaisin. Vaikka onhan tuo aika inhottava ja pelottava temppu tuolta mieheltä..
- ikävää ... ,
Pelottavaa kyllä, mutta niin todellista tänäpäivänä.
en uskaltaisi mennä räkyttämään, kun ei tiedä vaikkka olisi just edellisen uhrinsa jälkeen vankilasta vapalla , tai jotenkin mieleltään siaras. Ei voi mitään.
Meidän talossa asui aikanaan tai asuu siinä talossa vieläkin samankaltainen uhoaja,
hän sanoi aina, että Niuvanniemessä on hyvä olla.
Poliisi oli ihan voimaton ja sanoi,että ei mahda mitään, kun on siaras niin on sairas. - pienisieluiset
Ihmisen hyvällä kohtelulla pystyy paljon välttämään konflikteja. Selän takana paskanpuhumisella, toista ihmistä tahallaan ärsyttämällä ja toisesta "varoittelulla" saa varmasti pahaa aikaan.
- ihan dille
lopettakaa toi paskanjauhaminen.tässä kylässä on nyrkille töitä ilman että koiria syylistetään.ja mitä vintti ongelmiin tulee kannattaa katsoa peiliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve523012Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi932816On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole622678Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.722629Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä962593Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1082189Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl522039Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma1431900Joskus tulee niin
Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk631875Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?231757