KIITOS DEMARIT!

onnellinen työläinen

Suomessa näyttää olevan tilanne, jossa demarit tekevät hartiavoimin töitä isänmaan parhaaksi ja rakkikoiralauma yrittää purra nilkkaan koko ajan.

Säälittäviä ovat ihmiset, jotka alentavat itsensä rakkikoiran asemaan. Pientä rajaa pitäisi kuitenkin pitää. koska kyllä me ihmispolot vain olemme vielä kerran vastuussa myös jokaisesta tavusta, jonka tänne "molokin kitaan" kirjoitamme.

Pitäkää fiksut demarinaiset ja -miehet mielenne kirkkaina ja omatuntonne puhtaana, teillä on paljon tukijoita ja esirukoilijoita. Yhteistyökyky ja -halu ovat aivan välttämättömiä näin pienen maan menestymisen kannalta. Demarit, kokoomus, kristilliset ym ovat jaksaneet nämä raskaat viime vuodet saamatta heille kuuluvaa arvonantoa. Täältä sitä nyt tulee ja vieläpä aivan vilpittömästi ja sydämestä saakka, ottakaa vastaan tämä harvinainen herkku. Siunausta ja voimia hallitukselle ja myös iloa!

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi hyvä luoja

      Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.
      Rukoiltu on, että demarivouhotus loppuisi ja köyhälle annettaisiin edes inhimillinen mahdollisuus elää kunniallisesti.
      Rikkaiden suojelija sdp on tyrinyt anteeksiantamattoman paljon ja saa mennä vaikka hornan tuuttiin.
      Ne raskaat päätökset ja seuraukset ovat kantaneet tämän maan köyhät, eläkeläiset ja lapsiperheet, eivät nuo mainitsemasi turhakkeet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      44
      2941
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      92
      2793
    3. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      61
      2666
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      71
      2611
    5. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      95
      2571
    6. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      105
      2154
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      51
      2031
    8. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      142
      1890
    9. Joskus tulee niin

      Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk
      Ikävä
      61
      1792
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      20
      1668
    Aihe