Itse en ole raiskaamiseen koskaan syyllistynyt, mutta viime aikoina olen törmännyt väitteseen, ettei miestä voisi raiskata ollenkaan.
Ihmettelen nyt tässä julkisesti, että miksei muka?
Sen verran tuosta seksielämästä vielä muistan, että halua pitää miehellä olla jotta pystyy yhdyntään ja se tuskin onnistuu tilanteessa, jossa toinen osoittaa ase ohimolla.
Mies pystyy raiskaamaan miehen, sen ymmärrän, mutta väite ettei nainen kykenisi tähän on vale.
Kyllä minusta myös sukuelimiin koskeminen, niin, ettei mies sitä halua, on raiskaamista. Puhumattakaan, että niitä otetaan suuhun.
Samoin miehen yhdyntään pakottaminen parisuhteessa on varmasti yleisempää kuin edes tunnustetaan. Miehellehän se on heikkouden merkki, jos ei pysty niin paljon kuin naiset tahtoo. Mies on näistä myyteistä johtuen hyvin seksuaalisväritteinen hahmo.
Raiskaus
12
5864
Vastaukset
- juomaasi sekoitettuna, niin
saisit stondiksen.
Sen jälkeen voisin ratsastaa sinulla!
;-D
Jos sanoisit EI!
Silloin en sinuun koskisi!
Sillä jos sen tekisisin, niin syyllistyisin raiskaukseen.
Eli olisin rikollinen ja joutaisin vankilaan!!!! - Sentti
Peniksen erektio on pohjimmiltaan selkärankarefleksi, mm. selkärangasta halvautuneet pyörätuolipotilaat voivat saada erektion ja tulla isäksi, vaikka tunto navasta alaspäin on kadonnut.
Tämä erektiorefleksi on tuottanut monille miehille hämmennystä homoseksuaalisen raiskauksen yhteydessä.
Miehen voi myös painostaa laittomaksi seksiin seuraavin konstein: "Vai et sä lähe mun kaa, mikä on kun ei siksi kiinnosta? Oot sä joku tuhkamuna, et sä saa sitä seisomaan? Vai eiks sul seiso naisen kans ollenkaa, eh? Oot sä joku homo vai kun ei naiset kiinnosta? Tietääks sun kaverit jo et sä oot homo? Tuu ja näytä mulle et sä oot mies!"- tietenkin
Totta, voi miehenkin raiskata. Myös esim dildolla. Mutta tuo painostaminen... Kai mies osaa ei sanoa! Miksi ihmeessä tuhkamunaksi tai homoksi epäily niin suuresti ketään hetkauttaa, että ryhtyisi vastentahtoiseen seksiin?! Kyllähän naisiakin nimitellään lesboiksi tai frigideiksi jos he torjuvat epämiellyttäviä seksiehdotuksia, mutta miksi kenenkään pitäisi todistella yhtään mitään tällaisille ihmisille?
- cisma
Olihan täällä jokin aika sitten juttua siitä, kuinka norjalaismies raiskattiin; nainen oli harrastanut suuseksiä kun mies oli sammunut ja naisen poikaystävä otti siitä vielä kuvia. Tuomioksi nainen sai muistaakseni 9 kk ehdotonta.
- nainenn
pillu umpeen tai valtiolle!
- erpotipfg
Minä en oikein ymmärrä, että mikä muoti-ilmiö tämä 'miehen voi raiskata' oikein on, kun siihen tuntuu törmäävän vähän jokapaikassa. Enkä ymmärrä sitäkään, että mistä se on voinu saada alkunsa, kun miestä EI VOI raiskata! Toki voi alkaa sönkkäämään että mies voi raiskata miehen, mutta tässä tapauksessa yleensä raiskaaja ottaa senverran pahasti kuonoonsa että voi jäädä yritykseksi.
Se, että nainen raiskaisi miehen.. miten ihmeessä se _vois_ olla mahdollista? Nainen on heikompi ja heiveröisempi kun mies joten en ymmärrä mitenkä se vois olla mahdollista.- escosopher
Miespuolinen raiskaaja ei ota kuonoosa jos se huumaa uhrisa eka tai sitten että liikkellä on isompi porukka. Myös teräaseilla ja kiristämällä saa kummasti pakotettua uhrin omien tarpeiden tyydyttäjäksi.
Totta kyllä että naisen on hankala raiskata mies, mutta onnistuu samoilla keinoilla. Huumataa uhri ja syötetää viagraa. Myös nukkuvan miehen voi nainen raiskata helposti. Uhri ei edes tiedä tulleensa raiskatuksi. Miehen raiskaaminen naisen taholta on kyllä harvinaista ja sen etee joutuisi näkemään aika lailla vaivaa, mutta mahdotonta se ei ole. - Stereotypiat mettään
On olemassa lihaksikkaita naisia ja myös heiveröisiä miehiä. Ja jos mies on tarpeeksi humalassa tai huumeissa, hän ei kykene koordinoimaan liikkeitään sen vertaa että pystyisi tappelemaan vastaan.
Laskettaisiinkohan sellainen raiskaukseksi vai pelkäksi seksuaaliseksi hyväksikäytöksi jos nainen pakottaisi miehen suun auki jollain suukapulalla tms jossa on aukko kielelle, ja sitten istuisi miehen naamalle ja sanoisi että jos et nuole niin puristan nenästä niin että tukehdut.
Melko varma myös että mies voi saada erektion tahtomattaan ja hänen kanssaan voi sitten olla yhdynnässä ilman että hän pitäisi siitä. Vaikka yleinen käsitys on että miehet ei välitä kenen kanssa on kunhan saa pillua. Joten uhrin pitäisi olla sellainen joka ei olisi valmis kenen tahansa kanssa nussimaan. Jos ihmisellä on sellainen asenne ettei mitään väliä kenen kanssa nussii tai onko itse tehnyt päätöstä harrastaa seksiä jonkun henkilön kanssa niin tällaista henkilöä ei voi raiskata. Mutta luulisi että suurin osa ihmisistä haluaa jotain päätösvaltaa asian suhteen. - selätetty
Stereotypiat mettään kirjoitti:
On olemassa lihaksikkaita naisia ja myös heiveröisiä miehiä. Ja jos mies on tarpeeksi humalassa tai huumeissa, hän ei kykene koordinoimaan liikkeitään sen vertaa että pystyisi tappelemaan vastaan.
Laskettaisiinkohan sellainen raiskaukseksi vai pelkäksi seksuaaliseksi hyväksikäytöksi jos nainen pakottaisi miehen suun auki jollain suukapulalla tms jossa on aukko kielelle, ja sitten istuisi miehen naamalle ja sanoisi että jos et nuole niin puristan nenästä niin että tukehdut.
Melko varma myös että mies voi saada erektion tahtomattaan ja hänen kanssaan voi sitten olla yhdynnässä ilman että hän pitäisi siitä. Vaikka yleinen käsitys on että miehet ei välitä kenen kanssa on kunhan saa pillua. Joten uhrin pitäisi olla sellainen joka ei olisi valmis kenen tahansa kanssa nussimaan. Jos ihmisellä on sellainen asenne ettei mitään väliä kenen kanssa nussii tai onko itse tehnyt päätöstä harrastaa seksiä jonkun henkilön kanssa niin tällaista henkilöä ei voi raiskata. Mutta luulisi että suurin osa ihmisistä haluaa jotain päätösvaltaa asian suhteen.Olen kerran erehtynyt tapaamaan ns bodarinaista. Hän näytti voimansa ja hieroi klitoristaan naamaani vasten samalla pitäen käsistäni kiinni. En voinut mitään kun sain erektion. Hän nauroi ja kaivoi penikseni esiin. Olisi voinut helposti puristaa ilmat pihalle mutta päästi lopulta pihdeistään.
- Kokemus-K
"Se, että nainen raiskaisi miehen.. miten ihmeessä se _vois_ olla mahdollista? Nainen on heikompi ja heiveröisempi kun mies joten en ymmärrä mitenkä se vois olla mahdollista.."
Todella yleinen harhakäsitys tämä. Se että uhri on voimakkaampi kuin tekijä, ei ole mikään puolustus. Tällä perusteella vaikka bodaria ei voisi ryöstääkään kun suurin osa muista ihmisistä on häntä vahvempia. Mutta toisen voi aina pakottaa johonkin käyttäen vaikka jonkun aseen uhkaa, muuta painostusta tai kiristystä, huumaavia aineita tai toisen humalatilaa.
- aksu1222222222222222222
tuossa pari vuotta sitten nainen tuomittiin nukkuvan miehen raiskauksesta...
mies veti unta palloon ja muija tahto lapsen sen kaa. tää hupsutus ettei miestä voi raiskata on turha ...sen voi mies tehdä brutaalisti ja nainen ovelasti jos haluu - Moi´9121255
Erektio tulee Selkärangasta, ei halusta. Tuskin minuakaan matikanluento ihan helvetisti kiihottaa.. näitä kutsutaan "Sudden Bonereiksi" jotka ovat hyvin yleisiä miesten keskuudessa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve482982Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi922808On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole612666Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.712626Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä952590Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1072175Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl522039Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma1431900Joskus tulee niin
Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk611852Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?231737