Vitsi kisa 2005 LUKEKAA!!!!

Arvuuttaja2005

    Eli Vitsi kisa 2005!
En tiedä haluuko kukaan tämmöstä mutta saahan sitä kokeilla!
jokainen henkilö kuka haluaa osallistua lähettää yhden vitsin tähän keskusteluun 27.7- 28.7 mennessä.
Kisan parhaan vitsin valitsee minä ja ne 3 ketkä ensimmäisenä haluaa raatiin :D
Tämä saattaa tuntua tyhmältä näin keskustelussa mut kokeillaa...
Vitsi saa olla millanen vaa kunhan se ei ole pelkää hulapaloa =)
Esim: Mitä saa kun maksaa 1 pennin ruottalaisen ajatuksesta?
- vaihtorahaa

Kisan Voittoaja saa tietenkin hyvän maineen jos tähän osallistuu monta ja lukee tämän!!!
aino toivomus on ettei tähän keskustelu ryhmään mihin tämä kuuluu kirjoitettais kovin paljon eteen mutta semmosta on vaikea toivoa..
No onnea!!!!! Voin jatkaa kilpailua uusiin keskusteluihin jos se saa suosiota!    
tämä on myös vitsit osastolla .

12

15752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kisaan

      Mitä norsu sanoi alastomalle miehelle?
      Onhan se soma, mutta voiko sillä poimia maapähkinöitä?

      Ilotyttö kompastui Hotelli Drusban portaissa:
      " Perskeles, nyt kaatui koko yritys"

      Mies makoili taloyhtiön uima-altaalla alasti, vain sanomalehti kasvojen suojana. Ohi kulki 3 talon naista, jotka päivittelivät tilannetta:
      1. sanoi: ei tuo ole minun mieheni
      2. ei minunkaan
      3. eihän tuo asu koko talossa.

      Miehen vanheneminen: ensin unohtuu nimet
      sitten sepalus auki
      sitten sepalus kiinni

      Mitä eroa on sikarilla ja anopilla?
      sikarin eka henkäisy on paras - anopin
      viimeinen.

    • eroa

      on pedagogilla ja pedofiilillä ?
      - pedagogi ei tykkää lapsista

    • Mikke1975

      Italialainen, ranskalainen ja suomalainen kinasivat siitä, kuka tyydyttää naisen parhaiten. italialainen sanoi:
      - minä ripotan tomusokeria naisen pillun päälle ja nuolen sen sitten pois. nainen huutaa koko loppupäivän.
      ranskalainen:
      - eihän tuo vielä mitään! minä sivelen koko naisen hunajalla ja nuolen sen pois. nainen huutaa vielä seuraavanakin päivänä.
      suomalainen:
      - nain eukkoa perseeseen ja pyyhin kaluni olohuoneen verhoihin. nainen huutaa kolme viikkoa!

    • Karmee

      Mistä tietää että siskolla on menkat?
      - Isin kulli maistuu verelle.

      buahhaa!!

    • HulluMyyrä

      Kaksi kitaristia käveli baarin OHI! :D

      • blondi

        poliisi pysäytti blondin joka ajoi reilusti ylinopeutta. pöliisi pyysi blondilta ajokorttia.blondi ihmetteli ,että mikä se sellainen ajokortti oikein on.poliisi selittämään jotta se missä on teidän kuvanne.aikansa kaivettuaan hanskalokeroa blondi löysi peilin ja katsoi siihen.haa! tämä sen täytyy olla.blondi ojensi peilin poliisille.poliisi otti peili käsiinsä ja katsoi siihen.ei mutta tehän olettekin poliisi! ...


      • Poliisi Ponderroosa

        Mies meni kauppaan ja etsittyään kauan korvatulppia,
        hän kysyi myyjältä: "anteeksi, mutta onko teillä korvatulppia?"

        Ja myyjä vastasi: "Kyllä, kolmas hylly tuolla vasemmalla."

        Mies meni hyllyn ääreen ja huusi, siis täällähän on vain kasapäin tamppooneja kitukasvuiisille


    • doin

      Minkälainen on miesten katumuspilleri? -Se muuttaa veriryhmän ja DNA:n.

      Miten patologi rentoutuu? -Avaa romaanin.

      hyvii tekstarinmittasia vitsei löysin tuolta http://www.airteg.com

    • Nimetön

      Mitä Michael Jackson tekee hississä?
      - Painaa nappulaa

      • hullu

        mitä möykkääjä jaakko tekee puutarhassa. siementää mukuloita

        mitä möykkääjä jaakko tekee talvella. vetää lapsia pulkassa.


    • Julianna

      Mitä yhteistä on urheiluautolla ja pimpalla?

      Se antaa paremmat kyydit pestynä ja vahattuna.

    • haa haa haa ha

      nais turisti porukka oli new york:ssa etsimässä hotellia itselleen ja vihoidnkin löysi jotain mielenkiintoista. oli hotelli jonka portailla oli kyltti jossa luki "vain naisille". naiset olivat tiettenkin hyvin kiinnostuneita minkä sortin hotelli tämä on ja he päätivät kokeilla.

      respan henkilö sanoi että "tässä hotellissa on neljä asuin kerrosta. ja kerrankuin olet yhdestä kerroksesta poistunut sinne ei saa enää palata". no naiset tietnkin päättivät joka tapauksessa kokeilla ja ottivat huoneet ja menivät ensimmäiseen kerrokseen. portaiden yläpäässä oli kyltti. "tässä kerroksessa kaikki miehet ovat älyttömän hyviä rakastajia mutta äärimmäisen köyhiä ja rumia". naiset tuumasivat että mennäänpä katsomaan seuraavaan kerrokseen.

      seuraavan kerroksen portaissa oli kytlli. "tämän kerroksen kaikki miehet ovat älyttömän rikkaita ja komeita mutta hädin tuskin osaavat sukukalleuksiaan käyttää". naiset tuumasivat uudestaan että meennään katsomaan seuraava kerros.

      seruvaavassa kerroksessa oli taas kyltti että "tässä kerroksessa kaikki miehet ovat älyttömän hyviä rakastajia, rikkaita ja todella komeita". tässä vaiheessa naiset ajatteleivat että voi jeesus ja päättivät kuitenkin mennä katsomaan seuraavan kerroksen ja siellä oli myös kyltti. "tässä kerroksessa ei ole miehiä ollenkaan. tämä kerros rakennettiin todistamaan että naisia on mahdoton miellyttää".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1910
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1653
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      537
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe