Onko kenelläkään kokeumuksia Bilteman pyyhkilän sulista? Kannattaako kokeilla vai onko vain rahan tuhlausta? Itselläni 2001 A3.
Bilteman pyykijän sulat?
11
4591
Vastaukset
- kannata edes
kokeilla. Hukkaan menee rahat...
- sutivat
Pyhkii siinä missä jostain marketista ostetut sulat muutenkin. Laadulla on hintansa ja nimeltä mainitsemattomissa B..chin sulissa vielä hiukan merkkilisää.
- MarkkuH88
nuo nimeltämainitsemattomat sulat kestävät/pitäisi kestää? Hintaero on melkoinen joten jos pyhhintätulos on suunnilleen sama niin silloin kallistusin kyllä halvempaan vaihtoehtoon.
- on kauan...
MarkkuH88 kirjoitti:
nuo nimeltämainitsemattomat sulat kestävät/pitäisi kestää? Hintaero on melkoinen joten jos pyhhintätulos on suunnilleen sama niin silloin kallistusin kyllä halvempaan vaihtoehtoon.
... itsellä "harakiri" halvat sulat kesti talven yli ja keväällä olivat kovia koppuroita ja vaihtokunnossa.
Laatusulat kestää muutaman vuoden "pehmeinä", niin että pyyhin ei pompi tuulilasilla ja kitise vit....isesti.
- pera
jos on kysymys auton varaosista, niin niitä ei kannata osta Biltemasta. nimim. kokemusta nimenomaan pyyhkijänsulista. Bilteman myyjä . vielä todella epäasiallinen
- merkkiliikkeestä
niin minä ainakin teen.
- tdi96
Oma kokemukseni perustuu muutama vuosi sitten ostamiini bilteman sulkiin jotka vinkuivat ja pomppivat heti uutena aivan hervottomasti. Ensimmäisellä sadekelillä muutaman päivän päästä vaihdoin vuoden käytetyt boschit takaisin jotka olin onneksi heittänyt takakonttiin. Tuntuivat siinä vaiheessa kyllä loistavilta. Hinta kyllä on eri luokkaa. Tänään tulleessa audin mainoslehdessä oli alkuperäiset sulat A3:een 20e/pari. Omasta kokemuksesta vieläkin paremmat kuin bosch ja maksaa vieläpä muutaman euron vähemmän.
- bimmermw
on audiin varaa niin eikö kannattaisi ostaa kunnon sulat? Ostatko siihen bilteman öljytkin? Nyt kumminkaan ei olla millään riissi palstalla..
- VAGisti
Kannattaa niitä bilteman sulkia ainakin testata, ei maksa kokeilu paljoa. Vinkuvat puolikuivalla lasilla enemmän kuin Boschit, mutta sateella toimivat about yhtä hyvin.
En allekirjoita väitettä, että merkkisulat kestävät pitempään, talven jälkeen ovat sulat yleensä vaihtokunnossa merkistä riippumatta. Halpoja sulkia kuitenkin raaskii uusia tiheämpään.- Vinkkari rutussa
2.11.2011 tehty tutkimus osoittaa että on ihan turhaa maksaa yli 10 e sulista koska halvat toimivat yhtä hyvin,sen tutkimuksen on tehnyt puolueetton tutkijaryhmä Ruotsista Ylen nettisivuilla lisää aiheesta.
- köyhä kansa henkises
Vinkkari rutussa kirjoitti:
2.11.2011 tehty tutkimus osoittaa että on ihan turhaa maksaa yli 10 e sulista koska halvat toimivat yhtä hyvin,sen tutkimuksen on tehnyt puolueetton tutkijaryhmä Ruotsista Ylen nettisivuilla lisää aiheesta.
Ja vai Ruotsissa tehdään onnettomia testejä. Käyttäjäthän ovat väärässä kun heittävät surkeat Biltemat roskiin muutaman viikon jälkeen.
Ei ne kunnollisetkaan niin paljoa maksa, kestävät pitempään ja toimivat pomppimatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi832716On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole582634Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.702594Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä962547Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu882065Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl502012Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma1411866Joskus tulee niin
Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk511500Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve331459Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?161456