Ostin kyseisen laitteen. Eli TERRATEC GINERGY T USB DVB-T 04.11.2007 se toimi noin kuukauden, lähetin sen sopimuksen mukaan myyjälle DIGICOMP nimiseen Nettikauppaan, jotka toimittivat sen maahantuojalle. Olen kysellyt moneen kertaan Digicomp ilta missä laite viipyy, aluksi sieltä ei edes vastattu, sitten ehdotettiin että he palauttavat rahat, eli noin puolet siitä mitä laite oli maksanut, en suostunut siihen vaan halusin tilalle uuden laitteen, jonkun muun merkin jos TerraTec ei pysty toimittamaan uutta laitetta rikkoutuneen tilalle.
Tähän päivään mennessä ei ole tullut, ei TerraTec ia eikä mitään muutakaan.
Nyt DIGICOMP on haettu konkurssiin, mutta se ei näy kyseisen liikkeen nettisivuilla vaan toiminta jatkuu.
Varoituksen sana kaikille jotka ostatte näistä nettimyymälöistä, silloin kun saatte sellaisen tuotteen joka menee rikki, voi käydä niin ettette saa koskaan uutta rikkoutuneen tilalle.
On paras tehdä ostoksen lähiseudun omista kaupoista, silloin takuu pelaa.
TerraTec USB DVB-T
Pettumäki
1
235
Vastaukset
- NettiKauppoja
Siellä myydään näitä nettiyrityksiä ja uusi ostaja ei vastaa entisen omistajan veloista ja velvoitteista.
Jostain heille on kerääntynyt viallisia osia joita lährtetään hölmöille asiakkaille jotka kokeilevat ja palauttavat sopimuksen mukaisesti nämä vialliset tuotteet ja sen jälkeen ei tule uutta tuotetta eikä rahoja takaisin.
Kuluttajavirasto ei voi mitään näille Vaasa- ja Pietarsaarelaisille kun Yritykset vaihtaa omistajaa, siellä pesänvalvojat on mukana tässä kompuksessa.
Kun sieltäpäin ostatte voi käydä ettette koskaan saa sitä mitä olitte hankkimassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481240
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55571
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462