Handanilta uusi HD-boksi tulossa

Handis

3

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitten keväällä?

      Tätä esiteltiin syksyllä jollain messuilla hyvin optimistisin odotuksin, ja sen kerrottiin ehtivän hyvin joulumarkkinoille. Nyt joulu on mennyt, mutta tuleehan niitä seuraaviakin jouluja;) Laitteiden valmistajat ovat optimisteja, sillä kaikki ei mene ihan putkeen ja aikataulut mättää. Finluxiltakin piti tulla vaikka mitä, mutta ainakin osa tuotteista jäi esittelyasteelle. Suomen markkinat ovat liian pienet laitekehitystä ajatellen.

      HD-tallentimien hintataso on vielä yläkanttiin, joten minun puolestani nämä purkit saa olla. Ostan mieluummin muutaman Bly Ray -leffan tai käyn elokuvissa katsomassa jonkun 3D leffan, ja annan tämän tallentimen vielä odottaa. Minulla on Canal Total, jossa on pari HD-kanavaa, mutta mitä niitä tallentamaan?

      Antaa Handanin tuoda purkkejaan markkinoille, mutta osaavatko he jo tehdä bokseihinsa kunnollisia powereita. On nimittäin pari 7700-mallista hajonnut vuosien mittaan, joten jään odottamaan käyttäjien kommentteja tästä mallista.

    • Travelling Man

      Käytän digiboksiani tallentaakseni sille tallennettuja ohjelmia dvd:lle. Niinpä Handan ja muut saavat tuoda markkinoille mitä haluavat. Welhon verkossa muuten 42 tuuman hyvällä televisiolla joidenkin kanavien jotkut ohjelmat näkyvät ällistyttävän terävinä. Eroa blu-ray -soittimen antamaan kuvaan ei huomaa esimerkiksi joissakin Eurosportin ja National Geographic Channelin lähetyksissä. Olenkin arvellut, että kanavat lähettävät ohjelmiaan hd-tasoisina, vaikka eivät sitä mainosta. Ainakaan Nelosen hd-versio ei ole yhtään terävämpi.

    • 1+1=0?

      Useilta valmistajilta on tulossa HD-tallennin, kaikka valmistajua ei varmaan ole vielä edes olemassa.
      Oletan,että jotain muutakin on tulossa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1920
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1663
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      547
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe