Speme palautusjuomana?

Minna_14__

Oon 14 vuotias tytsy ja kundikaveri sanoo että yhteistreenien jälkeen pitäis ottaa siltä suihin koska speme on kuulemma paras palautusjuoma.Pitääkö paikkansa?

2

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oho oujee

      Mites on, ottaako se kundikaveri joltain jäpältä "palautus juomat" jos ei niin miksi sinun pitäisi ?

      Jos taas oikeasti olet tuon ikäinen niin ei edes tällaisia pitäisi pohdiskella vaan ottaa kaupasta vanhempien rahoilla jogurttijuoma tai banaania ja lasi maitoa.

    • bodarix

      Ootko tosissas.... :) Kaikkee ne kundit keksii... palautusjuomassa pitäis olla 40 protskui/60 hiilareita. Käytännössä 30 garmmaa proteiinia ja 50grammaa hiilareita. Spemee pitäis olla noin litra että toi täyttyis ja tuleeks sieltä ehkä lusikallinen. Paras on valmis palautusjuoma tai sun ikäselle rahka ja bansku tai sitten esim. kaakaojuoma. Täytyypä kokeilla silti tyttöystävän kanssa tota kikkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1910
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1653
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1197
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      190
      551
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      537
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe