Tuli tuossa vaihdettua Tokain Les Pauliin uudet mikit, Seymour Duncanin Hot Roded setti. Kolvaaminen ynm. härpäke meni ihan hyvin ja virtakin näytti kulkevan johdoissa hyvin.
Mutta mutta... sitten kun laitoin kitaran vahvistimeen kinni alkoi v-käyrä ottamaan nousua. Ensinnäkin, mikeistä ei kuulu juurikaan mitään... korkeitain kun gainiä vääntä lähemmäs kymppiä alkaa tapahtumaan, mutta tällöinkin ääntä ei tule nimeksikään. Kitara myös "särisee" koko ajan, mikäli en kosketa jotain metallista kohtaa esim. talla tms.
Jotta jotta, mikäs on v-tuillaan? Liitäntöjen pitäis olla kunnossa ja oikein laitettu. Onko mahdollista, että mikit ovat vioittuneet asennus vaiheessa? Ruuvimeisseli taisi pari kertaa osua mikkien magneetteihin. Asiallista apua siis kaivataan.
Kitaran mikkien asennus päin mäntyä?
KeijjoX
0
692
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh801965Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971683- 1581270
- 59698
- 225697
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6656- 56600
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472