Itelleni ei tule kaljasta ikinä krapulaa tai ihme oloja.Olen aina virkeenä aamulla vaikka olen käynyt baarissa juomassa 12 olutta.Onko muita joilla ihan tavallinen olo ja virkeä aina aamulla???
Virkeä aamukahvi
9
290
Vastaukset
- -
12 kaljan jälkeen aamulla olen freesi ja pirteä kuin peipponen.
Krapula iskee vasta puolilta päivin, kun promillet katoaa.- Olen virkeä
Ei noin pienestä annoksesta tosiaankaan tule mitään.....
- Ajat
Olen virkeä kirjoitti:
Ei noin pienestä annoksesta tosiaankaan tule mitään.....
No tuo riippuu mihin aikaan menee nukkumaan
- 12 kaljaa ON LIIKAA!
Olen virkeä kirjoitti:
Ei noin pienestä annoksesta tosiaankaan tule mitään.....
12 kaljaa on ihan vitun paljon. Mitä järkee juoda esim yli 20 kaljaa? VITUN PASKA JUOPPO RAPPIO SPURGU!!!
- `´
Moni kaljajamppa ei tiedä mitä on virkeä ja levännyt olo sunnuntaiaamuna.
Jatka vaan juomista, krapulat alkavat jossakin vaiheessa pahenemaan ja pahenemaan, kiintiö on silloin tullut täyteen. - -.-
joo ei tule melkeen ikinä rapulaa.. ;o
- miten vaan
mutta jos on pienessä hönössä tottunut olemaan, ei juuri tiedä virkeästä olostakaan. Ex-juoppona kyllä näen jo pään asennosta, jos ihminen on ollut otin päällä.
Luulen kuitenkin, että heitit tämän melko avuttomalla läpällä ;)- skits
Et sinä oikeasti näe yhtään mitään, paitsi jos, sinulla on sktsofrenia tahi muu luulotauti.
- Ex-pro
Juoppouralla jo varsin pitkälle menneet aloittavat aina sen asiaankuuluvan itsekusetuksen, ja todistelevat itselle ja muille, että kyllä on mukavaa, pirteää ja ei tule krapulaakaan alkoholista!
Heh heh. Ihan naurattaa, vaikka pitäisi olla murheellinen toisen puolesta.
Juoppouteen kuuluu aina itsekusetus, ja myöhemmin se kohdistuu myös muihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882118Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801326
- 241784
- 67732
- 59718
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </339509