sankarinsa.
http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=2&art=155&kom=1
Arkipäivällä on
8
249
Vastaukset
- poimittua
Riikka Söyringille;
Lainaus;
"JORMA, älä Anttia morkkaa minun kirjoitusvirheestäni. Mea culpa, ja oikoluetussa versiossa määrät oikein. Antilla oli luonnos."
Niinpä, Antti jo vastasi ettei ole ehtinyt faktoja tarkastaa. Kuitenkin peräänkuulutan kaikilta lähdekritiikkiä. Koska Antti on personoitumassa rokotekriittisten esikuvaksi, täytyy hänen olla tarkka lainaamistaan lähteistä ja niiden asiatietojen luotettavuudesta. Ketju yhtä vahva kuin sen heikoin lenkki. Jos jossain puhuu puppua, on muutkin esitetyt asiat uskottavuudessaan vaakalaudalla. Toivoisin että Antti pysyisi faktoissa, niin hän voisi olla asialleen paremmin avuksi. Ei siis mitään morkkaamista, vaan asiallista rakentavaa kritiikkiä. Eikä ollut ensimmäinen kerta kun mikro muuttui milliksi. Eipä muuten Antti näytä (vielä) korjanneen ko. virhettä!
"ASO3- adjuvantillinen Pandemrix, jota suomalaisille jaetaan, on juuri nano”turbo”rokote. Adjuvantin tarkoitus on buustata eli tehostaa rokotteen vaikutusta elimistössä. Nanopartikkelit puolestaan ovat valtavan paljon pienempiä kuin esimerkiksi asbestihiukkaset, ja päästyään kerran elimistöön ne tuhoavat soluja. Kun ne ovat päässeet vuorovaikutukseen solun rakenteen kanssa, niistä ei enää pääse eroon. Käytännössä se tarkoittaa elimistön JATKUVAA TULEHDUSTILAA"
Olen itse ymmärtänyt, että ainakin piipohjaiset lääkeaineiden nanobuusterit hajoavat elimistössä piihapoksi ja erittyvät virtsaan. En kylläkään tiedä mitä ainetta tämä nanobuusteri ASO3:ssa on. Olisiko sinulla Riikka tietoa asiasta?
Arvostan kyllä suuresti työtänne, vaikka eri mieltä osittain olenkin, jatkakaa! Jos H1N1 olisikin ollut pelättyäkin pahempi eikä lievempi, olisi Heikkilä ollut tämän näytelmän suurimpia konnia maaniteltuaan niin monet ihmiset olemaan ottamatta sikainfluenssarokotetta ja välillisesti aiheutettuaan mahdollisesti jopa tuhansien ihmisten kuoleman.
Osoittaa hyvin, kuinka niin usein se sankaruus on niin pienestä kiinni, sattumien summan määritettävissä ja lähes täysin ansiotonta. ; )- jklöh
on se harmillista, ettei THL:stä tullut sittenkään sankaria ja suomalaisten pelastajaa.
jklöh kirjoitti:
on se harmillista, ettei THL:stä tullut sittenkään sankaria ja suomalaisten pelastajaa.
... vaikka ehkä parinkymmenen suomalaisen hengen pelastikin, Heikkilä ei ketään. Sellaista se on, ei aina niin reilua.
- tehotota ja pahaa
Kollimaattori kirjoitti:
... vaikka ehkä parinkymmenen suomalaisen hengen pelastikin, Heikkilä ei ketään. Sellaista se on, ei aina niin reilua.
huono hyötysuhde tuolla litkulla, jos runsaasta parista miljoonasta rokotetusta vain 20 pelastui ja siinä samalla aiheutettiin lukuisia kuolonuhreja, kun mentiin heikossa hapessa olevia ja allergisiakin ronkkimaan.
- öikghuiyhgoufgv
tehotota ja pahaa kirjoitti:
huono hyötysuhde tuolla litkulla, jos runsaasta parista miljoonasta rokotetusta vain 20 pelastui ja siinä samalla aiheutettiin lukuisia kuolonuhreja, kun mentiin heikossa hapessa olevia ja allergisiakin ronkkimaan.
Valehtelet.
Yhtään rokotteesta johtunutta kuolemantapausta ei ole raportoitu. Niitä on tapahtunut vain sinun ja hengenheimolaistesi vilkkaassa mielikuvituksessa. tehotota ja pahaa kirjoitti:
huono hyötysuhde tuolla litkulla, jos runsaasta parista miljoonasta rokotetusta vain 20 pelastui ja siinä samalla aiheutettiin lukuisia kuolonuhreja, kun mentiin heikossa hapessa olevia ja allergisiakin ronkkimaan.
Lopulliset tilastot ja loppuyhteenvedot ovat vielä tekemättä, mutta tietooni ei ole tullut vielä yhtään tapausta, jossa sikainfluenssarokotteen sivuvaikutus olisi aiheuttanut kuoleman.
Loppusaldo näyttää positiiviselta, vaikka kalliiksi tulikin. Ei epäilystä, että THL olisi sikainfluenssan lievyydestä aikaisemmin tiedettyään kääntänyt vain kylkeä ja antanut ennemmin muutaman kymmenen suomalaisen kuolla kuin polttanut kymmenisen miljoonaa euroa per naama nämä pelastaakseen.
Ihmiselämä on mittaamattoman arvokas sanotaan juhlapuheissa, mutta arkena jokaisen ihmisen oikeutta elämään "priorisoidaan" ja jonon hännille jääneiden käy yleensä huonosti...- secret service
öikghuiyhgoufgv kirjoitti:
Valehtelet.
Yhtään rokotteesta johtunutta kuolemantapausta ei ole raportoitu. Niitä on tapahtunut vain sinun ja hengenheimolaistesi vilkkaassa mielikuvituksessa.raportoida, jos olisi rehellisiä oltu. Saa nähdä, missä vaiheessa ne kerrotaan kaikelle kansalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?82688Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1632600- 1842461
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n121984Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari181965Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa511806Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo691538Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?681099Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http101093Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta63950