Misura oy, http://www.misura.fi/
Upean näköisiä vaatteita, erityisesti tunikoita vähän pyöreämmillekin. Hintakin siedettävä. Nuorekkaat xl-vaatteet on harvassa. Mut onko kukaan tilannut tuolta, mimmoinen on laatu, kestääkö käyttöä, pesu
Kokemuksia Misurasta?
6
1269
Vastaukset
- klöfdj
itse en ole misurasta tilannut, mutta isotkoot.com-sivulla on paljon tietoa xlvaatteita myyvistä netti- ja muista liikkeistä, joten kyllä siellä varmaan misurastakin tietoa on.
- Tyytyväinen
Alkuperäisestä viestistä on jo aikaa, mutta tuleville mietiskelijöile. Tilasin misurastaitselleni juhlamekon ja täytyy myöntää, että oli todella hieno. Sopi aivan upeasti päälle ja puvuthan vähän venyvät, että menevät hyvin päälle. Palautus onnistuu myös ja misura maksaa postimaksun. Suosittelen, sillä hintalaatu suhde on hyvä.
- nim. lila juhlamekko
Kuukausi sitten palautin tuotteen, otin kahdesti yhteyttä ja laitoin tilitietoni. Rahoja ei ole tullut eikä yhtydenottoa. Yritin soittaa, mutta puhelinnumero ei ole käytössä?? Sähköpostiini tuli kuitenkin (automaattinen) viesti tarjouksista. En suosittele palvelua. Jos joku Misuralta lukee viestiäni, niin toivon pikaista yhteydenottoa!!
- nim lila juhlamekko
Jes! Sain viimein yhteydenoton ja rahatkin tuli tilille. :)
- violetti samettihame
Tilasin yksi-koko-kaikille mallin, ja sametti-hameen leveys oli todellakin yksi kaikille. Tosin minunlaisia (xl) siihen olisi mahtunut kolme samanlaista.
Tietysti, jos hame on kaulassa korkeudeltaan ja sinne pieni hevonen mahtuu leveydestä sisälle, niin varmasti sopii jokaiselle. Muuten todella harmi, koska hame oli todella kivan oloinen, laadukas. Harmi että malli esti hameen kaventamisen sopivaksi, muuten en olisi palauttanut edes.
Paketti palautettiin kuitenkin samana päivänä (toukokuussa) mutta rahat tulivat tilille vasta heinäkuun lopussa.
Ei oikein korrektia toimintaa, en voi suositella juuri tuon rahojen viipymisen takia. - punaiset vaatteet
violetti samettihame kirjoitti:
Tilasin yksi-koko-kaikille mallin, ja sametti-hameen leveys oli todellakin yksi kaikille. Tosin minunlaisia (xl) siihen olisi mahtunut kolme samanlaista.
Tietysti, jos hame on kaulassa korkeudeltaan ja sinne pieni hevonen mahtuu leveydestä sisälle, niin varmasti sopii jokaiselle. Muuten todella harmi, koska hame oli todella kivan oloinen, laadukas. Harmi että malli esti hameen kaventamisen sopivaksi, muuten en olisi palauttanut edes.
Paketti palautettiin kuitenkin samana päivänä (toukokuussa) mutta rahat tulivat tilille vasta heinäkuun lopussa.
Ei oikein korrektia toimintaa, en voi suositella juuri tuon rahojen viipymisen takia.Kävin ja tilasin, ja vielä maksoinkin tilaukseni. Koneeseeni tuli pöpö. Nyt tilasin miehen Elisasta siivoamaan konettani. 100 € kuulemma ainakin veloittaa. Ei muuten niin harmittaisi, mutta soitin siskolleni, että mene katsomaan kyseistä sivua. Että onpa ihania vaatteita. Nyt hänenkään koneensa ei toimi. Onko sitten sattumaa, kun kummallekin näin kävi?. Onneksi toinen koneeni on terve. Olen yrittänyt soittaa firmaan, mutta todellakaan , numero ei vastaa. Nyt vaan toivon, että saan rahoilleni vastinetta ja saan tilaamani tuotteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama917570Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1226305Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1604437Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2353061Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta902628Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh351925- 1291551
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971524Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo32795Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21782