vai ei !?
olemme jonkinlaisessa avoimessa suhteessa , syystä että miehellä rankka ero vielä kesken.
olemme aikuisia, eli molemmilla ikää reilu30.
molemminpuolista välittämistä on mutta silti minua vaivaa se miten paljon tämä mies lopulta välittää minusta.
en ole halunnut mitään sen suurempia tunne keskusteluja hänen kanssaan tietäen hänen tilanteensa kotona, on eroamassa vaikeasta tilanteesta.
mietinkin miten tämän miehen kanssa toimia, kannattaako yleensäkään tuollaisessa rankassa tilanteessa olevan miehen kanssa olettaa luovansa mitään kunnon suhdetta ?? miten mies käsittelee tuollaisessa tilanteessa omia tunteitaan ?? voiko hän ylipäätään ihastua tai rakastua toiseen kesken ero prosessin ??
kannattaako jäädä odottamaan vai jatkaako vain omaa elämääni !?
onko miehellä tunteita ...
4
276
Vastaukset
- useastilaastarinatoi
hän käyttää sinua laastarina ja apuna pääsemään yli exästään. surulllinen tosi asia mutta ei tule mitään vakavaa kovinkaan varmasti.
- Ei Eroamassaoleville
No joo...
Kuulostaa kovinkin tutulta. Mun miesystävälläni oli rankka ero kesken 8 kuukautta, ainakin, ties kuinka kauan ennen meidän tapaamistammekin. Eli on tekemässä eroa vieläkin, tosin taitaa olla niin ettei hänen avokkinsa tiedä vieläkään tästä rankasta erosta... Minä lopetin suhteen. Varaudu siihen, että mikään ei pidäkään paikkaansa, tai ainakin totuus on jotain aivan muuta kuin mitä sinulle on kerrottu.
Suosittelen sinullekin eroamista. Sattuu hitosti hetken aikaa, mutta saat hiukan etäisyyttä ja näet sen miehenrääpäleen ihan uudessa valossa. Juttele ystäviesi kanssa, kyllä se siitä sitten helpottaa.- joskusontärpättävä
Itsellä(mies) kesti eroaminen "liian" pitkään, mutta onnekseni eräs nainen jaksoi odottaa asioitten selviämistä. Nyt jo useita vuosia takana hänen kanssaan.
- loukattu
Kokemuksella ehdotan sinulle seuraavaa: Lopeta suhde nyt, mutta jätä ovi auki ( jos näin haluat..) ja ilmoita miehellä, että kunhan hän on saanut eronsa käsiteltyä, hän voi halutessaan etsiä sinut käsiinsä. Mutta et kuitenkaan häntä odottele, vaan elät elämääsi eteenpäin.
Itse jos jotain saisin tehtyä toisin, toimisin juuri näin...mutta se miten oikeasti toimin johti suuriin sydänsuruihin, joita käsittelen nyt. Ja kyllä uskon, että mies voi rakastua hyvinkin voimakkaasti kesken eron, ja ehkä juuri siitä syystä. Mutta sitten kun rakastuneena ei ilmeisesti kykene käsittelemään eroaan, niin se jää vaivaamaan uutta suhdetta. Näin kävi meille...elämää suurempi rakastuminen, minä henkisesti vapaa edellisistä suhteista, mies ei, tuloksena minun loukatut tunteet ja mies tajuaa vuoden päästä, että ei olekaan valmis uuteen suhteeseen. Eli loppujen lopuksi laastarisuhde, vaikken miehen tunteita epäilekään...yhteiselle tulevaisuudelle ei vain ollut oikea aika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k1304478Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k783236- 1021530
- 881375
- 95902
- 77774
Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6
Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka18752- 42710
Lähes kaikki keskustelut kasvotusten
on olleet tärkeitä. Hänen luonne ja ulkokuori, niiden yhdistelmä. Se kaiken keskellä oleva osa on minulle hänessä kaikk21706Tämän palstan naiseksi esittäytyvät
Ovatkin kuulemma oikeasti sukupuoleltaan miehiä. Pitääkö paikkansa?111688