Nyt alkaa riittää kahden viikon reissut Pohjois-Goaan. Loppuvuodesta olisi taas tarkoitus lähteä reissuun
useammaksi viikoksi. Tarkoitus olisi vuokrata huone .Nyt vinkkejä ja osoitteita tulemaan tälle palstalle.
Kiitoksia jo etukäteen!
Itse olemme tulevan marraskuun guesthousessa Calangutessa Maddo Wadossa. Tsekkasimme viime reissulla huoneet kun majatalo pisti silmään ohikulkiessa, näytti viihtyisältä. Ja oli meille juuri sopiva. Ei mitään luksusta, mutta kaikki tarpeellinen löytyy. Tilava makkari, keittiö/oleskelutila ja cw suihkulla. Todella iso parveke, joka kiertää rakennusta ympäri. Lähellä rantaa, muutama kymmenen metriä, rauhallisen rantatien varressa. Kuitenkin lyhyt matka keskustaan. Huoneiston hinta on 700rs vuorokausi tai sitten jos on kuukauden tai enemmän niin 600rs vuorokausi.
Se on Mario Bom Villa. Se on Mariano store'n yhteydessä. Eli yläkerrassa huoneet jota vuokraa, alhaalla pieni marketti ja sitten alhaalla asuuvat itse nämä omistajat. Ihan saman tienpätkän varressa ei ole ravintolaa, lähimpään n. 100m. Eli tämä guesthouse pienen rantatien varrella, joka lähtee Candolimista aina Bagaan asti kulkevalta tieltä, tiedät varmaan mitä tietä tarkotan. Baga Road'inakin tunnettu. Sea Breeze Inn hotellilta Calangutesta eka tiehaara (n.20m) rantaan päin, kun lähtee Candolimin suuntaan. Sitä tietä perille asti vaan kunnes näkyy ranta, niin sitten löytyy tämäkin. Mutta jos haluat tiedustella tätä enemmän, niin laita sähköpostiosoite, niin voin laittaa omistajan puhelinnumeron (ja jos kiinnostaa nähdä miltä näyttää ulkoapäin, niin voin laittaa kuvat, sisältä en älynny ottaa kuvia kun katsottiin huoneet). Varata kannattaa etukäteen, jos meinaa saada tästä huoneen, sillä siinä paljon vakiporukkaa vuodesta toiseen. Me varasimme huoneen jo tammikuun puolessa välissä.
lisäys
Lisäys äskeiseen, mieluummin Galangutesta.Calangute
Itse olemme tulevan marraskuun guesthousessa Calangutessa Maddo Wadossa. Tsekkasimme viime reissulla huoneet kun majatalo pisti silmään ohikulkiessa, näytti viihtyisältä. Ja oli meille juuri sopiva. Ei mitään luksusta, mutta kaikki tarpeellinen löytyy. Tilava makkari, keittiö/oleskelutila ja cw suihkulla. Todella iso parveke, joka kiertää rakennusta ympäri. Lähellä rantaa, muutama kymmenen metriä, rauhallisen rantatien varressa. Kuitenkin lyhyt matka keskustaan. Huoneiston hinta on 700rs vuorokausi tai sitten jos on kuukauden tai enemmän niin 600rs vuorokausi.Nimi?
Mikähän mahtaa olla guesthousen nimi? Mikä olisi lähellä oleva paikka tai ravintola tms. minkä perusteella löytää?Calangute
Se on Mario Bom Villa. Se on Mariano store'n yhteydessä. Eli yläkerrassa huoneet jota vuokraa, alhaalla pieni marketti ja sitten alhaalla asuuvat itse nämä omistajat. Ihan saman tienpätkän varressa ei ole ravintolaa, lähimpään n. 100m. Eli tämä guesthouse pienen rantatien varrella, joka lähtee Candolimista aina Bagaan asti kulkevalta tieltä, tiedät varmaan mitä tietä tarkotan. Baga Road'inakin tunnettu. Sea Breeze Inn hotellilta Calangutesta eka tiehaara (n.20m) rantaan päin, kun lähtee Candolimin suuntaan. Sitä tietä perille asti vaan kunnes näkyy ranta, niin sitten löytyy tämäkin. Mutta jos haluat tiedustella tätä enemmän, niin laita sähköpostiosoite, niin voin laittaa omistajan puhelinnumeron (ja jos kiinnostaa nähdä miltä näyttää ulkoapäin, niin voin laittaa kuvat, sisältä en älynny ottaa kuvia kun katsottiin huoneet). Varata kannattaa etukäteen, jos meinaa saada tästä huoneen, sillä siinä paljon vakiporukkaa vuodesta toiseen. Me varasimme huoneen jo tammikuun puolessa välissä.Saisinko kuvia myös
Hei,tiedän suunnillen paikan, olisin kiitollinen jos saisin sinulta muutaman kuvan:)
merviy@suomi24.fi