Suomen mamutus jatkuu!

FinnMan66

Totesin kyynisesti viime viikolla, että Korkeimman hallinto-oikeuden päätös karkottaa pari ulkomaalaistaustaista mummoa tullaan kumoamaan ja näitä vanhuksia tulee jatkossa suurena tulvana maahamme. Näin tulee siis käymään. Kirkko typerine piispoineen piilottelee näitä mummoja, ja nyt useat vasemmistoradikaali-vihreät kuten professori J-P Roos kommentoivat tämän aamun Hesarissa (lue: Hysäri) oikeuden päätöstä ja Roos väitti että EU-direktiivin mukaan kaikki isovanhemmat on otettava maahan ja taattava heille kaikki julkiset sosiaali- ja terveyspalvelut! Roos ja muut radikaaliviherpunikit ajavat tarkoituksella maamme yhteiskuntajärjestystä kaaokseen ja sekasortoon sekä taloudelliseen katastrofiin, koska se kuuluu anarkismiin. Yksi julkkisohjaaja vaati kirjoituksessaan, että presidenttimme kumoaa oikeuden päätöksen ja sallii mummojen jäämisen.

RKP se mahtailee myös. Ministeri Wallin julmistelee nyt hallituspuolueita ja vaatii lisää tukea Asterid "Suomensyöjä" Thorsille ja mokutus siis jatkuu sitäkin kautta.

Pääkaupunkiseudun kunnat ovat nääntymässä pakoloisten asuttamisen ja elättämisen rahanmenossa ja aikovat kieltäytyä parin seuraavan vuoden aikana ottamasta vastaan kiintiöpakolaisia, ja nyt Yle Radio Suomen "fiksut" toimittajat meuhkasivat rasismilla ja ottivat suurimmaksi maamme huolenaiheeksi maahanmuuton rajoittamisvaatimukset! Siis esim. lamalla ja yhä kasvavalla työttömyydellä jne ei ole mitään merkitystä eikä huolta, ainoastaan pakoloisten pääsyn tiukentamisyritykset ovat vakava uhka!?

Katsokaa pois: maamme HUKKUU lähitulevaisuudessa pakoLOISIIN ja turvapaikkaturisteihin. Sitä tietä ei estä enää mikään eikä kukaan. On tämä kummallinen maa: raiskaajien saamista lievistä tuomioista ei noussut tällainen vastarinta, mutta ulkomaalaisvanhusten tulvan estämiseksi tehty KHO:n päätös halutaan pienehkön monikulttuuristamis-hyysäriporukan kautta kumota. Eli toimitaan omaa maata ja kansaa vastaan.

7

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • egeritus
    • anskattoony

      tilanne , että ei Suomessa tarvitse välittää edes korkeimman oikeusistuimen päätöksistä mitään , vaan voi touhuilla siten kun itsestä hyvältä tuntuu , tämän tulen pitämään vastaisuudessa hyvin tarkasti mielessäni ja elän niinkuin haluan vähänkään välittämättä siitä mitä lait ja asetukset määräävät.

    • Älytöntä tuhlausta

      Sumppu joka tulee savimajastaan vaatimaan meiltä korkeaa elintasoa, voisi ensin harjoitella asumista teltassa, sitten majassa. (Niitä osaa itsekin tehdä), sitten vasta kun hallitsevat vessan ja juoksevan veden käytön, mahdollisesti johonkin kunnan asuntoon. tai lopetettuihin armeijankasarmeihin.

    • eivät...

      ole mitään pakoloisia, vaan PAAPOLAISIA. Niitä paapotaan.

    • herää-hörh..

      olemme vasta tasoissa,, Kuin monta Impivaarasta lähtenyt Mamu.ksi Elintasopakolaiseksi. että Miljoona lisää Suomeen Sopii.. kyllä..

      • Mamu.ksi 5 miljoonan

        Poikaset todella seonneet... anna... anna... Kohduta15 vuotta 12--16 tuntia duunia 6 Anna kuin Hulluille, Viisaiden Ainasyntyy lisää... lisää...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      9
      3424
    2. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      58
      3263
    3. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      44
      2969
    4. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      93
      2836
    5. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      62
      2688
    6. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2638
    7. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      97
      2610
    8. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      113
      2317
    9. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      55
      2063
    10. Joskus tulee niin

      Yksinäinen olo. Ei ole tarpeeksi ihmisiä elämässä, jotka tuntuisivat välitttävän aidosti. Jos mä ny saisin sairaskohtauk
      Ikävä
      66
      1951
    Aihe