Totesin kyynisesti viime viikolla, että Korkeimman hallinto-oikeuden päätös karkottaa pari ulkomaalaistaustaista mummoa tullaan kumoamaan ja näitä vanhuksia tulee jatkossa suurena tulvana maahamme. Näin tulee siis käymään. Kirkko typerine piispoineen piilottelee näitä mummoja, ja nyt useat vasemmistoradikaali-vihreät kuten professori J-P Roos kommentoivat tämän aamun Hesarissa (lue: Hysäri) oikeuden päätöstä ja Roos väitti että EU-direktiivin mukaan kaikki isovanhemmat on otettava maahan ja taattava heille kaikki julkiset sosiaali- ja terveyspalvelut! Roos ja muut radikaaliviherpunikit ajavat tarkoituksella maamme yhteiskuntajärjestystä kaaokseen ja sekasortoon sekä taloudelliseen katastrofiin, koska se kuuluu anarkismiin. Yksi julkkisohjaaja vaati kirjoituksessaan, että presidenttimme kumoaa oikeuden päätöksen ja sallii mummojen jäämisen.
RKP se mahtailee myös. Ministeri Wallin julmistelee nyt hallituspuolueita ja vaatii lisää tukea Asterid "Suomensyöjä" Thorsille ja mokutus siis jatkuu sitäkin kautta.
Pääkaupunkiseudun kunnat ovat nääntymässä pakoloisten asuttamisen ja elättämisen rahanmenossa ja aikovat kieltäytyä parin seuraavan vuoden aikana ottamasta vastaan kiintiöpakolaisia, ja nyt Yle Radio Suomen "fiksut" toimittajat meuhkasivat rasismilla ja ottivat suurimmaksi maamme huolenaiheeksi maahanmuuton rajoittamisvaatimukset! Siis esim. lamalla ja yhä kasvavalla työttömyydellä jne ei ole mitään merkitystä eikä huolta, ainoastaan pakoloisten pääsyn tiukentamisyritykset ovat vakava uhka!?
Katsokaa pois: maamme HUKKUU lähitulevaisuudessa pakoLOISIIN ja turvapaikkaturisteihin. Sitä tietä ei estä enää mikään eikä kukaan. On tämä kummallinen maa: raiskaajien saamista lievistä tuomioista ei noussut tällainen vastarinta, mutta ulkomaalaisvanhusten tulvan estämiseksi tehty KHO:n päätös halutaan pienehkön monikulttuuristamis-hyysäriporukan kautta kumota. Eli toimitaan omaa maata ja kansaa vastaan.


voi pakoLOISIIA!
Voi että, raukat jäämässä asunnottomiksi pääkaupunkiseudulla????http://yle.fi/alueet/helsinki/helsinki/2010/03/asuntopula_jarruttaa_pakolaisten_vastaanottoa_1535527.html
Voi hellanlettas, sisäministeriön hyysäriakka Pesosella ja hänen esimiehellään kansliapäällikkö Ritva "vitunmoinen hyysäri" Viljasella ei ole oman kansan osalta mitään huolia, mutta pakoLOISET huolettavat!
Missä helvetissä viipyy kansan kapina sortajia vastaan?
Pakolaisille asunnot!!!
Ei hätää, nyt vuokra-asunnoista suunnitellaan häädettäväksi työssäkäyvät palkansaajat:http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010031611306562_uu.shtml
Hienoa, asunnot vaan turvapaikkaturisteille niin hyvin menee!
On nähtävissä
tilanne , että ei Suomessa tarvitse välittää edes korkeimman oikeusistuimen päätöksistä mitään , vaan voi touhuilla siten kun itsestä hyvältä tuntuu , tämän tulen pitämään vastaisuudessa hyvin tarkasti mielessäni ja elän niinkuin haluan vähänkään välittämättä siitä mitä lait ja asetukset määräävät.Eikö näitä pakoLOISIA voisi majoittaa armeijan teltoissa?
Sumppu joka tulee savimajastaan vaatimaan meiltä korkeaa elintasoa, voisi ensin harjoitella asumista teltassa, sitten majassa. (Niitä osaa itsekin tehdä), sitten vasta kun hallitsevat vessan ja juoksevan veden käytön, mahdollisesti johonkin kunnan asuntoon. tai lopetettuihin armeijankasarmeihin.Ne
ole mitään pakoloisia, vaan PAAPOLAISIA. Niitä paapotaan.Impivaaraan pitää tuoda 1 miljoona Elintasopkolaisia, sitten..
olemme vasta tasoissa,, Kuin monta Impivaarasta lähtenyt Mamu.ksi Elintasopakolaiseksi. että Miljoona lisää Suomeen Sopii.. kyllä..Sossu-Pummiksi On vuosi
Poikaset todella seonneet... anna... anna... Kohduta15 vuotta 12--16 tuntia duunia 6 Anna kuin Hulluille, Viisaiden Ainasyntyy lisää... lisää...