kasvaako tää ikinä aikuiseksi?

teini84

muija alkaa olemaan jo 27v, mutta laulaa edelleen tuomoisia teinipissis biisejä, kuten vaikka tämä uusin tyrkky What the hell. Eikö Kanadalaisilla ole jo oma teinilaulaja Justin Biiberi, niin eikö ne voisi antaa Avrilille jo jotain aikuisempia biisejä...

En sano, että pitäis jotain iskelmää ruveta hoilaamaan, mutta eikö tommoiset pinkit pääkallot ja pissisbiisit kuulu vähän nuoremmille?.... No ihan sama, jos teinit tykkää.

9

1993

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heike123

      Olen täysin samoilla linjoilla. En ole ikinä sietänyt Lavignen pissistelymusiikkia. Eikö artistin pitäisi kasvaa siinä missä fanienkin? Se ei varmaan tajua että ne sen pikkutyttöfanit on ehkä kymmenessä vuodessa jo hieman kasvaneet ja aikuistuneet. Ja tää itse menee vaan lapsellisempaan suuntaan.

    • Hyvää musiikkia

      Suosittelen teitäkin tutustumaan Avril Lavignen uuteen levyyn paremmin eikä vain tuomitsemaan sitä yhden kappaleen perusteella. Eli Avril Lavignelle pitäisi jonkun muun väsätä biisejä kuin Lavignen itse. Avril Lavigne on joutunut myös uudella levyllä taistelemaan levy-yhtiöiden kanssa, että saa tehdä sellaista musiikkia kuin juuri haluaa. Tietojeni mukaan Arista joka toimi aikaisemmin neitokaisen levyjen julkaisijana olisi halunnut tuoda enemmän nykypäivän Dance musiikin vaikutteita biiseihin uudelle levylle, mutta Lavigne ei suostunut.

      Goodbye Lullaby (Esittely)
      http://www.youtube.com/watch?v=au8jyb6iJB0
      .
      http://www.myspace.com/avrillavigne

      http://www.sonymusic.fi/app/artist/release/-/id/133/

      Toinen artisti johon teidän olisi hyvä tutustua on Taylor Swift. Tässä on myös aivan loistava artisti ja superlahjakas. Moniko 21 vuotias säveltää käytännössä itse kaikki levyn biisinsä ja kirjoittaa niiden sanat.

      http://www.myspace.com/taylorswift

    • elizabethfighter

      Siis et ole tosissasi? Valitat, että Avril laulaa pissismusiikkia teineille ja oma nimimerkkisi kuuluu olevan teini84?

      Ja kukaan ei anna Avrilille biisejä, hän tekee kappaleensa itse ja uudelle levylle hän on jopa tuottanut itse yhden oman kappaleen. Jos sulla on käsitys, että Avrilille vain annetaan biisejä, niin voi huh, huh. Sulla on vielä paljon opittavaa.

      Minusta muutenkin nainen, joka on aina kirjoittanut omat kappaleensa ja aina laulanut livenä keikoillaan, on kaikkea muuta kuin lapsellinen pissis. Sinun kannattaisi ehkä lähteä ensimmäiseksi tutustumaan naisen kappaleisiin, etenkin uusimpaan albumiin joka on täynnä kauniita ja tunteellisia kappaleita Avrilin omasta elämästä ja kaikesta muusta kuin lapsellisesta hömpästä. What the Hell on, Avrilinkin omien sanojen mukaan, ainut kappale albumilta joka on eniten popvaikutteinen ja ei niin vakava kuin loppualbumin kappaleet.

      Ja miksi pääkallot pitäisi unohtaa, vaikka olet 26 vuotias? Saanko kysyä? Pitäisikö siinä iässä olla kiltti ja sovelias, eikä koskaan räväyttää? Ei todellakaan. Monet ja miljoonat rokkarit ja rockhenkiset ihmiset ovat tyylilleen uskollisia vielä 40 vuotiaanakin. Joten Avrilin ei tarvitse unohtaa pääkalloja, koska ne ovat hänen tyyliään. Ja mitä tarkoitat pissislauluilla? Sinun varmaan pitäisi kasvaa aikuiseksi, jos tuomitset koko naisen tuotannon yhden kappaleen perusteella.

      Te, olette melko lapsellisia mielestäni, jos vain haukutte Avrilia ja hänen fanejaan teineiksi. Lukekaa haastatteluja, syventykää naisen sanoihin ja tutkikaa ympärillenne ~ huomaatte, että olette nolostuttavan väärässä. Ja ihan vain tiedoksi, että hänellä ei ole pikkutyttöfaneja pelkästään vaan minäkin olen jo 17 vuotias. Joten kiitos ja toivon, ettei tällaisia viestejä täällä enää uudestaan näy.

    • ARL(W)

      Elizabeth on enemmän kuin oikeassa. Tutustukaa niihin oikeisiin "pissisteinilaulajiin" niin huomaatte kyllä, että Avril ei ole sellainen. Turha tulla aukomaan päätä, kun ei edes tiedä asioista mitään. Itsekkin olen jo kohta 21- vuotias, mutta silti pidän Avrilista kamalasti!

    • SUOMALAISET FANIT ODOTTAVAT TAYLORIA SUOMEEN!
      FINNISH SWIFTIES WAIT TAYLOR SWIFT !

      Me suomalaiset fanit, jotka rakastamme Tayloria, haluamme hänet tänne? Eikö vain? Olisi mahtavaa jos Taylor saataisiin edes kerran Suomeen hänen mahtavan kiertueen kanssa!

      Minä ja ystäväni järjestämme projektin "Finnish Swifties WAIT Taylor Swift" ja projekti järjestyy Facebookissa, täällä gosussa, Twitterissä ja Taylor Connectissa.

      Jos haluat auttaa meitä, ja haluat että Taylor huomaa juuri MEIDÄT, ei muita maita, niin osallistu tähän keskusteluun, kirjoittamalla että haluat olla mukana.

      Se tarkoittaa että sitoudut mainostamaan ja auttamaan keskustella twitterissä Taylorista! Ja nimenomaan twitterissä, että kirjoitat aina että olet Suomesta! Esim. kirjoita twiitti #FinnishfanswaitTaylor ja lähetä se hänelle! Niin pitää tehdä monta kertaa että meidät ihan oikeasti HUOMATAAN!

      Kuka Taylor ON?
      - Amerikkalainen Country/Pop laulaja Amerikassa. Hän on voittanut jopa Grammyjä.
      Hän on suorastaan SUPERjulkkis amerikassa. Hän työstää jo 4 levyään parhaimmillaan.
      Biiseissään hän kertoo omasta elämästään, mutta suurimmaksi oskaksi rakkaudesta, ystävistä & sydänsuruista.

      AUTA MEITÄ SAAMAAN TAYLOR SUOMEEN, TWIITTAAMALLA HÄNELLE esim. FinnishWaitTaylor!
      - Mutta jos twiittaat sinun täytyy myös olla valmis tulemaan hänen keikalleen, edes harkitsemaan sitä! Joudut sitoutumaan siihen.

      ILMOITA SÄHKÖPOSTITSE MINULLE JOS OSALLISTUT, ETTÄ PYSTYN LAITTAMAAN NIMESI LISTAAN, OSALLISTUMINEN TARKOITTAA SITÄ ETTÄ _TWIITTAAT_ HÄNELLE! KIITOS 

      Sähk- [email protected] // kaikki tätä koskevat kysymykset otan vastaan tuohon sähköpostiin.

    • Jep suosittelen oikeesti tutustumaan muihinki biiseihin ku vaan näihin joita soitetaan radiossa. Radiosoittoonhan valitaan myyvät ja tarttuvat biisit ja itse levy voi olla täysin erilainen. Ja ennen kun alkaa valittamaan tämmösistä asioista niin kannattaa varmaan tutustua itse artistiinkin.

      Avrilhan tosiaan säveltää ja kirjoittaa sanoitukset itse. Ei käytä keikoillaan taustaraitoja ja on tyylilleen uskollinen. Mitähän pahaa siinä nyt sitten on?

      Ja jos nyt aletaan miettimään näitä artisteja niin oikeasti tommoisen kritiikin arvoisia artisteja kyllä löytyy, mutta nyt se kritiikki omasta mielestäni ainakin osui väärään henkilöön. Kaikista ei kaikki voi pitää eikä tarvitsekkaan, mutta faktoista voi ottaa selvää jokainen.

    • Darrenspar

      Heh, ei kasva soitin sen bändissä aikoinaan oltiin Japanissa kiertueella...sanoisin että ei kasva heh, Laulajana keskinkertainen ja sexy...;)

    • EiNiinVakavasti

      Olen 37v. enkä saa tarpeekseni Avrilinin Girlfriend-kappaleesta :D:D:D

    • Hihhy

      "Girlfriend" kuulosti liikaa Ramonesilta, mutta on hänllä paljon syvällisiä kappaleita, kuten Innocence, I'm with You, Take Me Away, When You're Gone, Wish You Were Here, Smile jne. Tykkään tosin näistä meneviimmistä kappaleista kuten Sk&er Boi, Hello Kitty, Mobile, Together, Runaway, I Can Do Better, Hot, Rock N Roll.

      Musiikissa on tarkoitus viihtyä. Jotkut tykkäävät kun Metallica laulaja kertoo olevansa pöytä, jotkut tykkäävät Slayerin huutavan joka levyllä "Hail Satan!". jonkun mielestäni on hyvittavaa kun Thom Yorke nuokkuu joka Radioheadin levylä (Here's to Never Growing Up muuten). Joku tykkäää Beyoncen feminismilässytyksestä. No problem.

      Kuunnelkaa Avrilin uusi biisi "Head Above Water" jos kaipaatte syvällistä tunnelmaa hänen Lymen tauti -kokemuksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      91
      7660
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      124
      6380
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      164
      4491
    4. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      235
      3091
    5. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      91
      2656
    6. Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut

      Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh
      Maailman menoa
      44
      2012
    7. Tunnustusten lauantai

      Mitä haluat sanoa kaivatullesi?
      Ikävä
      137
      1642
    8. Yhteydenotto

      Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?
      Ikävä
      197
      1554
    9. Sofia Virta SUURI POLIITIKKO

      Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo
      Maailman menoa
      48
      886
    10. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?

      Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk
      Tv-sarjat
      21
      812
    Aihe