onko kenelläkään kokemusta ab doer twist laitteesta?onko tehokas,saako painoa tolla laitteella pudotettua?siis terveellisen ruokavalion ohella tietysti..mielelläni lukisin kokemuksia jos jollai on,olen hankkimassa kyseisen laitteen..
ab doer twist
8
494
Vastaukset
- kesäksi kuntoon
No ei toimi todellakaan. Ei ole paikallista rasvanpolttoa. Kuluta enemmän kuin syöt= laihdut. Ei tolla kulutus nouse, mene lenkille. Eli siitä päästäänkin tähän:
http://www.kauneusjaterveys.fi/node/23363
Parempaa neuvoa et saa mistään. Varmoja tuloksia kyllä jos syöt terveellisesti ja noudatat ohjelmaa.- !!
tuli nyt sit kuitenki tilattua toi ab doer twist,oon niin laiska lähtemään enää työpäivän jälkeen lenkille tms,fyysisesti raskas työ on ja pienet lapset kotona.kai tosta jotain hyötyä on..
- hailis
!! kirjoitti:
tuli nyt sit kuitenki tilattua toi ab doer twist,oon niin laiska lähtemään enää työpäivän jälkeen lenkille tms,fyysisesti raskas työ on ja pienet lapset kotona.kai tosta jotain hyötyä on..
Kyllähän tuo vatsalihaksille ja selälle varmaankin hyvää tekee, riippuen tietenkin omasta tasostasi.
Laihtua et voi vatsalihasliikkeillä, sillä niin pieni on tuo lihasryhmä, ettet mitenkään saa kulutustasi nostettua niillä tarpeeksi. vaikka vääntäisit tunnin tuolla.
Lenkillä sen sijaan liikuttelet suurimpia lihaksiasi eli jalkoja ja itseäsi niiden mukana jolloin kulutus nousee ja laihdut. - !!
hailis kirjoitti:
Kyllähän tuo vatsalihaksille ja selälle varmaankin hyvää tekee, riippuen tietenkin omasta tasostasi.
Laihtua et voi vatsalihasliikkeillä, sillä niin pieni on tuo lihasryhmä, ettet mitenkään saa kulutustasi nostettua niillä tarpeeksi. vaikka vääntäisit tunnin tuolla.
Lenkillä sen sijaan liikuttelet suurimpia lihaksiasi eli jalkoja ja itseäsi niiden mukana jolloin kulutus nousee ja laihdut.tossa kuitenkin sanotaan että samalla tulee aerobinen liikunta ja samalla treenataan vatsa ja selkälihaksia..no sen näkee sitten.mut jos hikoilee ja hengästyy tolla tehdessä niin kai siinä jotain kaloreita saa poltettuun :)
- hailis
!! kirjoitti:
tossa kuitenkin sanotaan että samalla tulee aerobinen liikunta ja samalla treenataan vatsa ja selkälihaksia..no sen näkee sitten.mut jos hikoilee ja hengästyy tolla tehdessä niin kai siinä jotain kaloreita saa poltettuun :)
http://kaksplus.fi/keskustelu/plussalaiset/mitas-nyt/1749909-ab-doer-twist-kellaan-kokemusta/
Noiden kommenttien mukaan tosiaan näyttäisi toimivan. Varmaankin sillä sitten saa myös kiloja pois mikäli siinä riittää potkua nostamaan sykettä. Sittenpä sen huomaa:p - ärsyttää ihmiset
hailis kirjoitti:
http://kaksplus.fi/keskustelu/plussalaiset/mitas-nyt/1749909-ab-doer-twist-kellaan-kokemusta/
Noiden kommenttien mukaan tosiaan näyttäisi toimivan. Varmaankin sillä sitten saa myös kiloja pois mikäli siinä riittää potkua nostamaan sykettä. Sittenpä sen huomaa:pMistä teitä hyväuskoisia idiootteja oikein sikiää? Onko se niin vaikeaa hyväksyä sitä totuutta, että mitä rakempaa treeni on niin sitä enemmän laihtuu? Oikotietä onneen ei ole vaikka humpuuki-vipstaakkelit lupaisivatkin kuuta taivaalta!
- 4+16
http://www.youtube.com/watch?v=1cQ0_dR3Pm4
kattokaapa tuo. Ukolla tulee hiki pintaan ja laite kestää näköjään vaikka mitä.- jepsjep
:D kyllähän tuollasella riehumisella hiki tulee pintaan kelle vaan :D ja todella kestää mitä vaan....näytti vaan sille että ei siinä liasvoimalla mitään kummosempaan tehty..enempi vaan sellaista riehumista laitteen kanssa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama1297983Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1567085Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1834825Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2483280Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta1012764Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1232332- 1521965
Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari141920Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa411740Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?2051663