Morjens!
Nopea kysymys, tarkoitus olisi asentaa lataamani Windows 7, minkä verran se tarvitsee vapaata kovotilaa?
7 tilantarve?
2
817
Vastaukset
- 12
32 bittisellä Ultimatella on hyvin pärjännyt 40 Gt:n osiolla. Itse asiassa se vie osiosta vain vajaan puolet, mutta tyhjää tilaa on hyvä olla.
Toki olen siirtänyt sivutustiedoston (pagefile.sys) toiselle osiolle, poistanut horrostilan (hiberfil.sys) käytöstä. Nuo vievät ainakin säätämättä molemmat RAM-muistin verran kiintolevytilaa.
Myös käyttämiesi ohjelmien koko ja määrä vaikuttavat. Esim. Steamin pelien kaikki tiedostot tallennuksineen voivat haukata kymmeniä gigoja, jos pidät ne käyttöjärjestelmäosiolla. Samoin muut tallennuksesi niinkuin musat, leffat jne.
64 bittiset tarvitsevat jonkin verran enemmän. 64-Bit Ultimate (~20GB)
Ainakin minulla (päivitetty)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh721892Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971643- 1411151
- 59678
- 198642
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6626Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako185535- 51500
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337452