Enpä olis uskonut että jotain elektroniikkavalmistajaa fanitetaan aivan kuin jotain suosittua pop-tähteä.
"Secrets of the Superbrands" 1. osa. Katsokaa varsinkin noin 7min. 50 sek. kohdasta eteenpäin:
http://www.youtube.com/watch?v=h0dUuHo58UE
Näyttäisi löytyvän youtubesta muutama osa
Ihan mielenkiintoista kun nykypäivänä entistä enemmän nostaa päätään ajattelu kulutuksen vähentämisen puolesta ja sitten toisaalta meno on jo yllämainitun kaltaista, varmasti alan tutkijoille mehukas aihe :)
No voihan nyt Ukkosenjumala!
4
77
Vastaukset
Tätä tosiasiaa ei voi kukaan kieltää, hirveä hype vaikka tavara on kallista kertakäyttöpaskaa.
Ovat applen imagokonsultit onnistuneet tekemisissään.- Totta se on
Apple-peelous on pahempi kultti kuin Windows-skientologia.
- atk-lm
iPad-tehdas räjähti kiinassa:
http://www.taloussanomat.fi/yritykset/2011/05/21/ipad-tehtaalla-kiinassa-rajahti-kaksi-kuollut/20117244/12
Viime vuonnako se oli, kun IBM:n k, tai siis nykyisin Lenovon (rautapuoli) kaksi tehdasta paloi kiinassa. Sattumalta syttyi vahinkotulipalo kahdessa eri puolilla sijaitsevassa tehtaassa yhtä aikaa.
Tosin tämän suuruusluokan yritykset eivät piittaa hevon herttaista, mitä kepposia kiinan mafiat, AY-ääriaktiivit touhuavat ja kuinka työntekijät kärsivät. Tehtaat ja työntekijät eivät maksa juuri mitään, tuotannon seisahtumisesta aiheutuvat tappiot kuitataan nostamalla yhden vimpaimen hintaa eurolla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882088Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361756- 1801316
- 237766
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
- 65699
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49556
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337492