Vastaus pornosta huolestuneille naisille

eag432

Vastaus naisille, jotka ovat huolissaan miehensä/poikaystävänsä pornon katselusta. Kerron nyt syyn miksi sitä itse silloin tällöin katselen. Sama voi päteä myös moniin muihinkin miehiin.

Minulla porno liittyy vain siihen, että koitan kiihottua enemmän, jotta itsetyydytys ja erityisesti orgasmi tuntuu paremmalta. Tällainen visuaalinen ja auditiivinen (jos nainen ei liioittele ääntelyissään) puoli auttaa huomattavasti vaikka sitä ilmankin kyllä pärjää. Minulla fantasiat pyörivät lähes poikkeuksetta sen oman rakkaan ympärillä itsetyydytyksenkin aikana. Varsinainen seksi kumppanin kanssa vie armotta voiton käteen vedosta, mutta aina siihen ei ole mahdollisuutta (varsinkin jos asutaan erillään) jolloin turvaudutaan omaan käteen ja pornoon nautinnon maksimoimiseksi.

Eli porno on minulla vain väline parempaan itsetyydytykseen. Tosin jos itse tekisin pornoa se olisi paljon intiimimpää, hellää ja reilua.

Suurin osa pornosta on vain ihan puhdasta panemista jossa ihokontakti on minimissään. Mies saa usein tehdä naiselle aivan mitä lystää ja naista kuvataan teksteissä huoriksi. Mikään näistä ei ole kovin kiihottavaa, mutta kun ei ole parempaakaan tarjolla niin katsotaan sitä mitä löytyy. En todellakaan fantasioi tuollaisesta seksistä ja tuskin kovin moni muukaan mies.

Minä fantasioin päivät pitkät seksistä sen oman rakkaan kanssa (välillä hiukan liikaakin, mutta minkä sille voi). Naisen ei todellakaan tarvitse olla huolissaan, että porno tai mikään muukaan veisi voiton yhteisestä kivasta.

PS. Aloitin röyhkeästi uuden keskustelun aiheesta, jotta tekstini ei hukkuisi muiden joukkoon.

4

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DownWithTheSickness

      Kiitos paljon vastauksestasi, oli todella helpottavaa kuulla tuo asia :)

      • ap

        Näin aloittamasi keskustelun. Toivottavasti ymmärrät, että sinäkin olet todennäköisesti miehellesi se kaikkein haluttavin nainen. En usko, että sinulla on syytä mustasukkaisuuteen. :) Keskustelkaa siitä miltä sinusta tuntuisi, jos hän katselisi pornoa ettei tule aivan turhaa eroa.


    • questforwho

      entäs kun minun mieheni katselee pornoa/kuvia,sekä hakee nimillä tiettyjen näyttelijöiden kuvia ja pätkiä,mutta ei tyydytä itseään katsellessaan niitä.nauttii ilmeisesti vain kauniista naisista.eli taidan jäädä kakkoseksi...

      • ap

        Voi olla, että hän ei tyydytä samalla itseään, koska säästelee himojaan teitä varten. Seksi ja orgasmit ovat miehelle itselleenkin paljon nautinnollisempia, jos haluja ei ole "tuhlattu" itsetyydytykseen (toki silloinkin nautinnollista). Itselläni kestää sellaiset 1-2 päivää latautua, jonka jälkeen seksi on taas parhaimmillaan. Liittyisikö tämä sitten miehillä siihen siittiöiden tuottamiseen (evoluutio)? Eli on turha purkautua jos ei ole mitä purkaa ja halutkin menevät tämän mukaan. Itselläni siemensyöksy = orgasmi sanoi tutkijat mitä haluavat. :D

        Toisaalta taas en ymmärrä miksi hän edes katselee pornoa, jos tavoitteena ei ole itsetyydytys. Kai hän sitten vain katsoo ainoastaan kiihoittuakseen. Eihän se tarkoita ettet sinä olisi kaunis ja haluttava. Todennäköisesti hän tekisi samalla lailla kenen tahansa kanssa. Minun pornon katseleminen ei ainakaan ole kumppaneiden vaihtuessa muuttunut toisenlaiseksi. Syy pornon katselemiseen on aina ollut minussa eikä siinä, että haluaisin naiselta enemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      91
      7550
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      122
      6295
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      160
      4417
    4. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      233
      3044
    5. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      90
      2628
    6. Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut

      Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh
      Maailman menoa
      32
      1908
    7. Tunnustusten lauantai

      Mitä haluat sanoa kaivatullesi?
      Ikävä
      129
      1531
    8. Yhteydenotto

      Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?
      Ikävä
      197
      1514
    9. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?

      Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk
      Tv-sarjat
      21
      762
    10. "Suomen Gossip Girl" Jannica Nordberg voitti Farmi Suomen

      Onnea, Jannica! Jannica Nordberg voitti Farmi Suomen ja 30 000 euroa. Nordberg kutsuu itseään Suomen Gossip Girliksi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      703
    Aihe