terr.
asensin valokatetta terassille ja tipuin kahdestametristä maahan seurauksena välivlevytyräpullistuma ja leikkaus sairaalassa.
minulla on vapaa-ajan tapaturmavakuutus IF yhtiössä ollut jo monta vuotta ja kun nyt sitten sattui tapaturma niin vakuutusyhtiö katsoi sen sairaudeksi eikä mitään korvauksia tullut.
höpöhöpö vakuutusta olen maksanut monta vuotta ja kuvitellut että jos jotain tapaturmaa sattuu vapaa-ajalla niin onhan semmoinen vakuutus hyvä olemassa.
Mutta eiiii....on sitä ihmispoloinen pölijä kun luulee että vakuutuksesta on jotain turvaa.
soitin vakuutusyhtiölle ja sanoin höpöhöpö vakuutuksen poikki irti lopullisesti.
eläkää ihmiset ottako tämmöisiä huiputus vakuutuksia.
tämmöistä.....onkos muilla samanlaisia kokemuksia,,,kertokaa......
juhannusta,,,,ja kittuutettaan,,,moiiii
huuuuhaaa vakuutus
remppaeetu
1
91
Vastaukset
- joiwhqpo2
Välilevyn pullistuma korvataan harvoin tapaturmana, koska sen katsotaan aiheutuvan välilevyn rappeutumisesta, joka on sairaus eikä näin ollen korvattava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?553153Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n552339Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari822241Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä282231Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa1082156Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh721862Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971623Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http601389Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1421342Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1781224