Asiaa horoskoopeista!

Kiasma001

Monet saattavat olla sidottuja tähän asiaan eivätkä pääse siitä irti. He saattavat ottaa hyvin vakavasti horoskooppinsa ja seurata siksi huolella, lupaavatko ne kenties jotain parempaa tai huonompaa tulevaisuuden varalle. Yleensä toive paremmasta sekä puolison tai onnen löytäminen on voinut saada heidät kiinnostumaan tästä alueesta.
Horoskoopeissa ja astrologiassa (astrologian tarkoituksena on ihmisluonteen ja kohtalon ennustaminen tähdistä ja niiden asennoista, koska on ajateltu, että tähdillä ja maanpäällisillä asioilla on selvä yhteys) on kuitenkin lukuisia ongelmia, joita ei yleensä oteta huomioon.

http://www.jariiivanainen.net/asiaahoroskoopeista.html

4

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laila Puustinen

      Oletko tietoinen, että ennustaminen astrologiassa on kielletty?

      Jos et ole, ota yhteyttä Ammattiastrologien liittoon tai Seuraan.

    • Laila Puustinen

      Horoskooppi 23.-26.6.2011
      Julkaistu: 23.06.2011 06:00

      Millainen päivä tulossa? Lue IS-horoskooppi!


      Härkä 21.4.–20.5.

      Keskity loppuviikolla huoltamaan tärkeintä ihmissuhdettasi. Erityisesti juhannusyössä on taikaa, joka voi tuoda uudenlaista läheisyyttä ja sykettä välillenne.

      Olen yksinäinen ihminen, elän yksin. Minulla ei ole "tärkeintä ihmissuhdetta". Mitä horoskoopinlaatija tarkoittaa tällä? Olen merkiltäni Härkä.

    • Funnyyy.

      Lähdenkö nyt etsimään sitä "Erityistä juhannusyön taikaa"?

    • Juhannukseni - ei!

      Tässä tuli taas todistettua horoskooppien olevan roskaa. Miksi ihmeessä niitä kirjoitetaan. Millä ne saadaan pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      557
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe