Onko Filippiineillä joku raja paljonko rahaa sinne saa viedä? Tarkastaako ne lompakon vai?
Mistä meidän kannattaisi seurailla säätiedotuksia siellä, lähinnä
taifuuneista/ maanjäristyksistä/ tulivuorenpurkauksista, mistä niistä
pääsisi helpoiten perille?
Onko Filippiineille joku "sisäänpääsyraha" että täytyy maksaa että saa astua maahan, pitääkö paikkaansa?
filippiineille lähdöstä
4
285
Vastaukset
- 10+8
Eivät ole koskaan kysyneet paljonko on rahaa ja tulivuorenpurkauksia ei kukaan voi ennustaa, eikä säätäkään kuten suomessa on huomattu. Lentokentällä joutuu maksamaan muutaman sata pesoa maahan saapuessa.Vai oliko se lähtiessä?
Huomenna lähden Manilaan. - miikumaaku
Aa no sitte se ei oo paljoo, jos parisataa pesoo.. Ku automaattisesti aattelee et eli jtn 200 euroo nii on et apua, mut ei se sit mitää :)
- Viis kertaa käynyt
Kun lähdet maasta pois ulkomaille joutuu Cebun kansainvälisellä lentokentällä maksamaan 550 euroa ja jos en väärin muista Manilassa 750 euroa. Saat tulla maahan ihan ilmatteeksi, kunhan täytät pari pientä paprua.
- Viis kertaa käynyt
Sorry, for give me, tietenkin edellisessä tarkoitin PESOJA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882088Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361756- 1801316
- 237766
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
- 65699
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49556
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337492